اخبار مجلس

موافقت مجلس با استعفای کاظم جلالی از نمایندگی ، جلالی سفیر ایران در روسیه شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تقاضای استعفای کاظم جلالی، نماینده مردم تهران برای تصدی سفارت ایران در روسیه موافقت کردند.

20 مرداد 1400

اهمیت برخط شدن اعلام اسامی متوفیان، شرکت های منحله و محل اقامت اشخاص

یک وکیل دادگستری به تحلیل حقوقی برخط (Online) شدن اعلام اسامی متوفیان، نام شرکت های منحله و محل اقامت اشخاص که اخیراً توسط کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیکی اعلام شده است، پرداخت.

20 مرداد 1400

پز عالی مدیران وارداتی ، رهن خانه لاکچری با جیب خالی شهرداری کرج

لایحه پرداخت ودیعه مسکن برای دو مدیر غیربومی به منظور رهن خانه در منطقه لاکچری کرج در حالی با مخالفت بعضی اعضا روبرو شد که به تصویب شورا رسید.

20 مرداد 1400

آمریکا رئیس جمهور موقت بولیوی را به رسمیت شناخت

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، وزارت خارجه آمریکا ژیناین آنز معاون دوم رئیس مجلس سنای بولیوی که خود را کفیل ریاست جمهوری این کشور اعلام کرده است، به رسمیت شناخت.

20 مرداد 1400

مورالس: این خیانت بارترین و وحشتناک ترین کودتا در تاریخ است

رئیس جمهور مستعفی بولیوی در واکنش به اقدام قانونگذار مخالف دولت سابق بولیوی در اعلام خودش به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور اظهار داشت. این خیانت بارترین و وحشتناک ترین کودتا در تاریخ است.

20 مرداد 1400

خسارت قطعی اینترنت چقدر است؟

پس از اعلام نرخ جدید بنزین توسط دولت و به وجود آمدن بعضی اعتراضات، به دستور شورای امنیت اینترنت های خانگی و تلفن های همراه از عصر 25 آبان به مدت یک هفته قطع شد. هرچند در بعضی از استان ها این قطعی اینترنت ادامه یافت و از 10 روز عبور کرد.

20 مرداد 1400

روحانی با بودجه 99 در مجلس: با مقاومت کشور را اداره می کنیم

خبرنگاران: حسن روحانی، رئیس جمهوری روز یکشنبه بودجه سال 1399 را برای آنالیز توسط نمایندگان به مجلس ارائه کرد.

20 مرداد 1400

جزئیات قانون بانکداری بدون ربا که از سال آینده در کشور اجرایی می گردد

رئیس کل بانک مرکزی گفت: لایحه اصلاح نظام بانکی مورد تأیید علما و فقها قرار گرفته است و از سال آینده تمام جرایم و سودها بر مبنای بانکداری بدون ربا خواهد بود.

20 مرداد 1400

لاریجانی: رعایت حق الله در عالم سیاست کم دیده می گردد ، سیاستمدار واقعی کسی است که در ادای حق مردم پیشگام باشد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در مکتب امام حسن (ع) سیاستمداری که واقعی باشد آن است که حق الله را رعایت کند. چیزی که امروز در عالم سیاست کم پیدا می گردد.

20 مرداد 1400

نشریات ترکیه در یک نگاه، دعوت ترامپ از اردوغان، عنصر خاطی سفارت آمریکا در ترکیه٬ اخراج گردد

سخنان اردوغان در کمپ رایزنی حزب حاکم٬ تیتر مشترک اغلب روزنامه های امروز ترکیه است.

20 مرداد 1400

ساخت کمپ ترک اعتیاد بانوان در بجنورد

خبرنگاران/خراسان شمالی کمپ ترک اعتیاد بانوان بجنورد (کمپ ماده 16) به عنوان یکی از مصوبات جلسه کمیته مشترک درمان و مقابله با عرضه مواد مخدر در دانشگاه علوم پزشکی، با همکاری دانشگاه بهزیستی و نیروی انتظامی احداث می گردد.

20 مرداد 1400

کدام کشور ها متضرر اصلی کاهش نرخ طلای سیاه هستند؟

عضو کمیسیون انرژی مجلس می گوید: مهمترین عامل سقوط قیمت نفت در هفته های اخیر مربوط به شیوع بیماری کرونا و در پی آن تعطیلی واحد های تولیدی است چراکه تراز بین عرضه و تقاضا بهم ریخته و به شدت تقاضا و تولید پایین آمده است.

20 مرداد 1400

پیش بینی خشکسالی 30 ساله در ایران، طرح قطع آب و جریمه پرمصرف ها در دست هیئت وزیران

خبرنگاران: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: پیش نویس مصوبه ای را تقدیم هیئت وزیران کرده ایم که اگر مشترکی بیش از الگو، مصرف کرد و به اخطارها توجه نکرد در قالب این مصوبه آب واحد مسکونی قطع شود و جریمه پرمصرف ها نیز در این مصوبه دیده شده است.

20 مرداد 1400

لاریجانی از عملکرد 4 ساله مجلس دهم گزارش می دهد

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: رئیس مجلس در سرانجام جلسه علنی فردا گزارشی را از عملکرد 4 ساله مجلس دهم ارائه خواهد نمود.

20 مرداد 1400

آزمون های دانشگاه های خراسان شمالی غیرحضوری برگزار می گردد

معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان شمالی از برگزاری آزمون ها و امتحانات دانشگاه های استان به صورت غیر حضوری اطلاع داد.

20 مرداد 1400

خودروهای ناقص خودروسازان در انتظار تصمیم دولت

خبرنگاران: در حالی خودروسازان 45 هزار خودروی ناقص در کف کارخانه دارند که کمیته خودروی وزارت صمت امروز مصوب نموده که این خودروها تکمیل شوند. حال این سوال مطرح می گردد که آیا خودروسازان برای تکمیل این خودروها احتیاج به مصوبه دولت داشتند؟ ...

20 مرداد 1400

ظریف: ایران دست کم 6 بار ساز و کار حل اختلاف در برجام را فعال نموده است

وزیر امور خارجه ایران در پیامی در توئیتر اطلاع داد که ایران تا کنون دست کم 6 بار ساز و کار حل اختلاف در برنامه جامع اقدم مشترک را فعال نموده است.

20 مرداد 1400

قیمت کالاها روزانه افزایش می یابد!

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: قیمت بسیاری از کالاها به صورت روزانه افزایش پیدا میکند. این شرایط برای مردم غیرقابل تحمل است.

20 مرداد 1400

عدم الزام خرید لباس فرم جدید برای مدرسه

مدیرکل دفتر انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش درباره تهیه لباس فرم مدارس در سال تحصیلی جدید گفت: با توجه به شرایط موجود نیازی به تهیه لباس فرم نیست. با همه مشکلاتی که در ایام کرونا برای مردم ایجاد شده، درست این است که ما دیگر مشکل جدیدی برای مردم...

20 مرداد 1400

قالیباف: رفع مسائل اقتصادی، اولویت مجلس یازدهم است

به گزارش خبرنگاران، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس پس از ارائه گزارش رئیس کمیسیون اقتصادی درباره مسائل حوزه اقتصادی و به ویژه بورس گفت: مردم عزیز ما مطمئن باشند که در مجلس یازدهم اولویت مهم مسائل اقتصادی و مسائل معیشتی...

20 مرداد 1400
تعداد: (84)