صنایع دستی

ایجاد 835 شغل تازه از محل طرح های سرمایه گذاری در اردبیل

رئیس اداره سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: پیش بینی می گردد تا از محل طرح های سرمایه گذاری در بخش گردشگری تعداد 835 شغل تازه در سطح استان اردبیل ایجاد گردد.

1 شهریور 1400

لباس زنان بختیاری جز گران قیمت ترین پوشاک دنیا، سنجش قیمت با طلا

لباس های بومی و محلی بیانگر فرهنگ هر منطقه و هویت بومی به تعداد می فرایند. لباس های بومی و محلی استان چهارمحال و بختیاری جزو زیباترین لباس های محلی با قدمت تاریخی هستند.

21 مرداد 1400

احداث زیرساخت اقامت موقت موقت در روستای هدف گردشگری پیرحاجات طبس

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان طبس از احداث زیرساخت برای اقامتگاه موقت در روستای هدف گردشگری پیرحاجات با اعتبار یک میلیارد ریال اطلاع داد.

20 مرداد 1400

30 اثر صنایع دستی آذربایجان شرقی نشان ملی مرغوبیت دریافت کردند

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از کسب 30 نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی توسط هنرمندان بنام این استان اطلاع داد.

20 مرداد 1400

برگزاری جشن بزرگ ثبت ملی جنگل های هیرکانی در گیلان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان در نخستین نشست هماهنگی برگزاری این جشن که امروز پنجشنبه 23 آبان برگزار گردید، از برگزاری جشن ثبت جهانی جنگل های هیرکانی در اواسط آذر در این استان اطلاع داد.

20 مرداد 1400

نخستین نمایشگاه ملی صنایع دستی و سوغات در زاوه برگزار گردید

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تربت حیدریه و زاوه از برگزاری نخستین نمایشگاه ملی صنایعدستی و سوغات در شهرستان زاوه اطلاع داد.

20 مرداد 1400

ماهشهر میزبان نخستین همایش ملی ثبت میراث صنعتی کشور

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان از برگزاری نخستین همایش سراسری ثبت آثار و بناهای صنعتی و تاریخی کشور در ماهشهر اطلاع داد.

20 مرداد 1400

افتتاح 2 اقامتگاه بوم گردی در کویرات آران و بیدگل

معاون گردشگری و سرمایه گذاری اصفهان از افتتاح دو اقامتگاه بوم گردی در بخش کویرات شهرستان آران و بیدگل با اعتباری بالغ بر 8میلیارد ریال توسط بخش خصوصی اطلاع داد.

20 مرداد 1400

عطر خوش فتیر مَسکه، غذای محلی مردمان خراسان شمالی در فصل بهار

فتیرمسکه، این خوراک محلی از کره محلی گوسفندی و یا گاوی در فصل بهار تهیه می شود برای تهیه آن ابتدا باید فتیر قتلمه درست شود، در فرهنگ بومی مردم استان خراسان شمالی تهیه خوراک تا پیش از دست یابی به تکنولوژی جدید از تنوع بسیاری برخوردار بوده است. زنان با الهام...

20 مرداد 1400

مراتب ثبت 11 میراث فرهنگی ناملموس به استاندار فارس ابلاغ شد

ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، مراتب ثبت 11 میراث فرهنگی ناملموس به استاندار فارس ابلاغ شد.

20 مرداد 1400

آموزش 2 رشته صنایع دستی به زندانیان در فیروزآباد فارس

مسئول اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان فیروزآباد از آموزش 2 رشته صنایع دستی به زندانیان این شهرستان، خبر داد.

20 مرداد 1400

فراخوان مقاله برای سمپوزیوم یکصد سال گردشگری ایران

این سمپوزیوم در قالب کارگروه های تخصصی با سخنرانی کارشناسان درباره سیر تاریخی سفر، گردشگری، مهمان نوازی و حمل و نقل در قرن 14 دنبال شد و محورهای آن در قالب آنالیز سیر تاریخی تحولات و توسعه ملی یکصد سال گذشته در رابطه با سفر و حمل و نقل، اقامت و مهمان نوازی،...

20 مرداد 1400

یزد برای استقبال از گردشگران نوروزی آماده می گردد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یزد گفت: برنامه های مختلف و تبلیغات گسترده ای برای حضور گردشگران در استان در نظر گرفته ایم.

20 مرداد 1400

افتتاح موزه گلیم در سیرجان

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور گفت: شهرستان سیرجان دارای ظرفیت های زیادی در حوزه صنایع دستی است که باید مورد توجه بیشتری قرار گیرند.

20 مرداد 1400

شناسایی بیش از 220 اثر و محوطه تاریخی در لارستان

خبرنگاران: علیرضا سرداری، سرپرست هیأت باستان شناسی با اعلام این خبر گفت: برنامه مطالعاتی آنالیز های باستان شناسی لارستان در راستای تکمیل نقشه و اطلس باستان شناسی ایران زیر نظر پژوهشکده باستان شناسی پژوهشگاه و با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع...

20 مرداد 1400

احداث پل معلق بر فراز تنگ کافری در بدره ایلام

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام از ساخت پل معلق گردشگری بر فراز تنگ کافری واقع در شهرستان بدره با اعتبار 55میلیارد ریال خبر داد .

20 مرداد 1400

ثبت جهانی ماسوله در دستور کار میراث فرهنگی گیلان

کارشناس اداره کل میراث فرهنگی گیلان گفت: هم اکنون پروژه ثبت جهانی ماسوله به طور ویژه در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان قرار گرفته است.

20 مرداد 1400

هتل های سنتی بیشتر می گردد

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بر توسعه، تقویت و تامین زیرساخت های مناسب گردشگری از جمله هتل های سنتی و اقامتگاه های بوم گردی در نقاط مختلف کشور تأکید کرد.

20 مرداد 1400

میراث طبیعی تهران برای نخستین بار در سال 98 ثبت ملی شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران گفت: لزوم توجه به میراث طبیعی در استان تهران موجب شد تا 2 اثر درخت کهنسال امامزاده قاسم و آبشار سنگان بخش کن به عنوان اولین نمونه های آثار طبیعی استان تهران در شهریورماه سال 98 در فهرست میراث طبیعی...

20 مرداد 1400

گنجی نهفته در دل شهر تاریخی یزد

خبرنگاران/یزد آسیاب وزیر یکی از زیباترین آسیاب های یزد جانی دوباره می یابد.

20 مرداد 1400
تعداد: (93)