مهر اصالت ملی برای 14 اثر هنرمندان البرزی

به گزارش مجله هاستفا، 14 اثر هنرمندان صنایع دستی استان البرز پیروز به اخذ مهر اصالت ملی 1400 صنایع دستی شدند.

مهر اصالت ملی برای 14 اثر هنرمندان البرزی

میراث آریا: روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز در ششمین دوره داوری مهر اصالت ملی 1400 صنایع دستی، 14 اثر هنرمندان صنایع دستی استان البرز پیروز به اخذ مهر اصالت ملی شدند.

فریدون محمدی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز با اعلام این خبر گفت: در ششمین دوره داوری مهر اصالت ملی 1400 صنایع دستی منطقه 5 با حضور استان های البرز، تهران و مرکزی به میزبانی البرز و در مجموعه گردشگری قصر رز البرز از تاریخ 11 الی 13 دی ماه 1400 برگزار گردید؛ هنرمندان البرزی پس از داوری نهایی پیروز به اخذ 14 مهر اصالت ملی صنایع دستی شدند.

محمدی در ادامه گفت: این 14 مهر اصالت ملی در رشته های سرامیک؛ چلنگری، قلمزنی، سراجی سنتی و چهل تکه دوزی از سوی هنرمندان البرزی اخد شده است و با توجه به اینکه امروزه فروش و کیفیت در بخش بازاریابی اهمیت ویژه ای دارد؛ مهر اصالت ملی یک استاندارد اصیل برای هنر صنعت های صنایع دستی است و ارزش وجودی این دست ساخته های هنری را بالا می برند.

او خاطر نشان کرد: استان البرز با توجه به اینکه محل سکونت اقوام مختلف است، تنوع صنایع دستی بالایی دارد و در نمایشگاه های صنایع دستی که تا کنون برگزار گردیده است، آثار هنرمندان فروش قابل ملاحظه ای داشته است، بسیار امیدواریم که برند مهر اصالت ملی بر توسعه بازاریابی و فروش صنایع دستی تأثیر قابل قبولی بگذارد.

هنرمندانی که در سال 1400 پیروز به دریافت مهر اصالت ملی شده اند می توانند در سال آینده برای دریافت نشان یونسکو اقدام نمایند.

*14 اثر هنرمندان صنایع دستی استان البرز پیروز به اخذ مهر اصالت ملی 1400 صنایع دستی شدند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 28 بهمن 1400 بروزرسانی: 28 بهمن 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 9525

به "مهر اصالت ملی برای 14 اثر هنرمندان البرزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهر اصالت ملی برای 14 اثر هنرمندان البرزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید