کسب و کار

تسلیم شدن اپل در برابر فشارهای روسیه چه عواقبی به دنبال خواهد داشت؟

از شروع ماه آوریل (ماه بعدی میلادی)، کاربران روسی بعد از خرید آیفون ها با یک مرحله اضافی برای راه اندازی روبه رو می شوند. این یعنی در کنار سؤالات مربوط به زبان و فعال سازی سیری، آن ها با صفحه جدیدی روبه رو می شوند که این افراد را به نصب بعضی اپلیکیشن های...

28 فروردین 1400

40 روزه خودروهای فروش فوق العاده تحویل داده می شود

تهران (پانا) - معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو، ضمن اشاره به 150 هزار قرارداد 15 تعهد فروش فوق العاده فعال شده در این گروه خودروسازی، تمامی تعهدات در این بخش زودتر از موعد، به مشتریان تحویل شده است؛ بگونه ای که میانگین تحویل خودرو در این طرح ها به 40 روز...

7 فروردین 1400

دستور رئیسی درباره خودرو های دپو شده در انبار ها

رئیس قوه قضائیه گفت: سامان دادن 70 انبار در سطح کشور اقدامی نشدنی نیست و برطرف مسائل کالا های موجود در این انبارها، کاملاً از دست سازمان اموال تملیکی برمی آید.

6 فروردین 1400

متناسب سازی حقوق تمام شاغلین درکمیسیون تلفیق تصویب شد خبرنگاران

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات امروز در مجلس از تصویب تبصره 3 ماده 29 قانون برنامه ششم با هدف همسان سازی حقوق کارکنان دولت خبر داد.

5 فروردین 1400

روابط اجتماعی چگونه می توانند به تسکین علائم یائسگی کمک کنند؟

گرگرفتگی مشکل بسکمک از زنانی است که دوران یائسگی را پشت سر می گذارند، بنابراین محققان تلاش زیادی کرده اند تا بفهمند چه چیزی ممکن است آنها را تحت فشار قرار دهد و چه چیزی می تواند به تسکین علائم یائسگی کمک کند.

29 اسفند 1399

میمونی که بازی کامپیوتری می کند؟!

ما در حال حاضر میمونی با یک تراشه کاشته شده و سیم های نازکی در جمجمه اش داریم که قادر است با استفاده از ذهنش بازی های کامپیوتری ویدئویی انجام دهد. او کاملا راضی به نظر می رسد و شبیه یک میمون ناراضی و ناراحت نیست.

25 اسفند 1399

نگاهی به دنا اتوماتیک و مهم ترین ویژگی های این خودرو

دنا اتوماتیک نام محصول جدید شرکت ایران خودرو است که با توجه به صحبت های مدیران این شرکت به زودی راهی بازار خواهد شد. به نظر می رسد که مسئولان این شرکت قصد دارند با تولید خودروی دنا اتوماتیک بر تعداد اعضای خانواده دنا بیافزایند. با توجه به ادعاهای...

19 اسفند 1399

چه کسی جوابگوی صاحبان سهام عدالت است؟

به گزارش خبرنگاران، فرآیند آزادسازی سهام عدالت از اردیبشهت ماه امسال آغاز شد. از ابتدا مسئولان دولتی از جمله رئیس جمهور و وزیر اقتصاد بارها وعده حل مشکل مردم با آزادسازی و فروش سهام عدالت را دادند.

12 اسفند 1399

روایت تصویری گوشه ای از تاریخ ایران با سلفی با رستم

تهران (پانا) -کارگردان فیلم سلفی با رستم می گوید این فیلم پیغام مهمی در خود جای داده است و بچه ها با دیدن آن به نوعی با گوشه ای از تاریخ کشورشان آشنا خواهند شد.

9 اسفند 1399

صندلی برتر بازار گوشی به تصرف اپل درآمد

فروش کم سابقه آیفون، شرکت اپل را به صندلی شماره یک بازار تلفن هوشمند دنیا رساند و سامسونگ الکترونیکس و هواوی تکنولوژیز پایینتر از این شرکت ایستادند.

8 اسفند 1399

عیدی امسال کارمندان دولت چقدر است؟

برآوردهای اولیه دولت برای عیدی امسال کارکنان یک میلیون و 200 هزار تومان بوده ولی ممکن است در جریان بررسی در هیات دولت این رقم دستخوش تغییراتی شود.

7 اسفند 1399

جذابیت های پنهان بازگشت قیمت به آگهی های اینترنتی

ممنوعیت درج قیمت ها خودرو و مسکن روی پلتفرم های آنلاین بالاخره از دو هفته پیش برداشته شد و یکبار دیگر قیمت ها به آگهی های اینترنتی برگشت. اتفاق معناداری که آثار مثبت آن بلافاصله روی بازار خود را نشان داد. در همین بازه زمانی کوتاه، قیمت خودروها بین 10 تا...

4 اسفند 1399

اطلاعات محرمانه ای که از کاربران ایرانی به ناکجاآباد می رود ، آنالیز یک نفوذ گسترده استارت آپی

نفوذ در حوزه های تجاری نیز بسیار می تواند خطرناک و خطرساز باشد؛ چرا که امروزه تجارت اطلاعات مالی از درجه اهمیت بسیار بالایی در دنیا معاصر برخوردار است.

29 بهمن 1399

با بدغذایی کودکمان چه کنیم؟

بدغذایی بچه ها به دلایل عدم آگاهی والدین از رشد شخصیتی و تکاملی و استقلال کودک است. والدین باید با بعضی رفتار های مناسب مرتبط با تغذیه کودک از بدغذایی و بی اشتهایی کودک خود جلوگیری نمایند. در این مقاله دلایل بدغذایی بچه ها و رفتار مناسب پدر...

28 بهمن 1399

سفر به آمریکا: روزهای زندگی یک رئیس جمهور

شاید در میان مشاغل جهان که با جهانی عکاسی در رابطه هستند، هیچ شغلی به اندازه عکاس رسمی کاخ سفید جالب توجه و سرگرم کننده نباشد.

27 بهمن 1399

پرداخت 70 هزار فقره تسهیلات کرونایی با سفته دیجیتال

همعاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد از پرداخت 70 هزار فقره تسهیلات کرونایی با سفته دیجیتال اطلاع داد و گفت: بزودی کل سفته های بانکی، الکترونیکی می شوند و دیگر سفته کاغذی نداریم.

27 بهمن 1399

تعدیل مدرک تحصیلی ایثارگران صنعت نفت

بنا بر اعلام اداره کل تدوین و هماهنگی مقررات اداری و استخدامی وزارت نفت، آن دسته از کارکنان که سه چهارم خدمت وظیفه آنان در جبهه از 6 ماه بیشتر باشد، مشمول مزایای تعدیل مدرک بیش از یک مقطع تحصیلی خواهند بود.

26 بهمن 1399

فناوری های هوشمند به کمک می آید تا دنیایی متفاوت از کشاورزی را تجربه کنیم

کشاورزی هوشمند یکی از الزامات زندگی دیجتیال است. کشاورزی بر پایه فناوری های اطلاعات و ارتباطات. این نوع از کشاورزی در دنیا توسعه یافته است.

24 بهمن 1399

بازارگردانی نماد ها برای حمایت از سهامداران خرد اجرایی شد

به گزارش خبرنگاران، علی صحرایی، مدیرعامل شرکت بورس در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: برای اولین بار در تاریخ بازار سرمایه بازارگردانی بیشتر نماد ها برای حمایت از سهامداران خرد اجرایی شد.

17 بهمن 1399

خبرنگاران 472 میلیارد تومان وام به مشاغل آسیب دیده از کرونا در فارس تعلق گرفت

شیراز-خبرنگاران-مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: متولیان کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در سراسر این استان در مجموع با 710 میلیارد تومان به بانک های عامل معرفی شده اند که از این میزان تا به امروز 472 میلیارد تومان تسهیلات به آنان پرداخت...

16 بهمن 1399
تعداد: (172)