واعظی :شاخص های رشد و توسعه کشور رو به بهبود است

به گزارش مجله هاستفا، جلسه سرمایه گذاری و توسعه استان یزد به ریاست محمود واعظی برگزار و در آن مهم ترین برنامه ها و ظرفیت های بخش عمومی، دولتی و خصوصی برای توسعه و پیشرفت این استان مورد آنالیز نهاده شد.

واعظی :شاخص های رشد و توسعه کشور رو به بهبود است

به گزارش خبرنگاران، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در این جلسه با اشاره به ظرفیت های فراوان استان یزد، گفت: آمارها و گزارش های ارائه شده نشان می دهد که استان یزد از شاخص های خوبی برای توسعه و پیشرفت برخوردار بوده و خوشبختانه با کوشش های صورت گرفته از سوی مدیریت استان و شرکت های خصوصی بخش زیادی از مصوبات سفر قبلی دولت تدبیر و امید در استان اجرایی شده است.

محمود واعظی در ابتدای این جلسه با اشاره به یوم الله 13 آبان و مناسبت های مهم این روز از جمله دستگیری و تبعید حضرت امام خمینی(ره) قبل از انقلاب و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا اظهارداشت: خروج آمریکا از برجام و اعمال دوباره تحریم های مالی و فشار مالی حداکثری به ملت ایران نیز سال گذشته در چنین روزی رخ داد.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه 13 آبان روز شناخت بیشتر دشمن و خوی استکباری دشمنان ملت ایران است، اضافه کرد: از سال گذشته با اعمال تحریم های بی سابقه مالی و جنگ روانی و تبلیغاتی آمریکا علیه ملت ایران، با شرایط سختی در کشور روبرو بودیم اما با مقاومت مردم، تدبیر و کوشش همه مسئولان نظام و رهنمودها و راهنمایی های هوشمندانه رهبر معظم انقلاب، از شرایط سخت عبور نموده و سال جاری شرایط کشور به مراتب بهتر از سال گذشته است.

واعظی تاکید نمود: امروز همه متوجه شده اند که ما در داخل می توانیم مسائل خود را حل کنیم و دشمنان از تحقق اهداف و برنامه های خود علیه ملت ایران ناکام مانده اند.

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: شاخص های رشد و توسعه کشور رو به بهبود است و هرچند هنوز قشر متوسط یا پایین جامعه و حقوق بگیران شرایط سختی دارند اما برغم تحریم و فشارهای مالی دشمن، شرایط امروز نسبت به سال گذشته بهتر است

واعظی با تاکید بر اینکه آمریکا امروز به رغم تکرار ادعاها و اعمال تحریم های گوناگون و جدید، به بن بست رسیده است، اضافه کرد: آمریکا امروز در عمل هیچ امیدی ندارد که به وسیله تحریم به هدف و خواست خود برسد.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه دولت برای توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور دست از کوشش برنخواهد داشت، تاکید نمود که با کوشش همه جانبه ، انسجام و اتحاد و همدلی می توانیم با اتکا به نیریوهای داخلی بر مسائل غلبه نموده و روند توسعه و پیشرفت کشور و استانها را ادامه دهیم.

واعظی از اتکا به داخل و توان داخلی ، حمایت از فراوری داخلی با ممانعت از واردات کالاهای غیر ضروری، کوشش برای برطرف موانع فراوری، حمایت جدی و عملی از بخش خصوصی، نظارت بر واگذاری ها به بخش خصوصی به صورت واقعی، حمایت از صادرات و ایجاد بازارهای منطقه ای و بین المللی برای فراوریات داخلی و تقویت صادرات غیر نفتی ، تقویت اقتصاد دیجیتال و همچنین همبستگی ملی بویژه در حوزه مسائل مالی را از جمله موارد مهم و مورد توجه در برنامه ها و اقدامات گفت که دشمنان را ناامید و مردم را امیدوار خواهد نمود.

رئیس دفتر رئیس جمهور در ادامه با اشاره به ضرورت مشارکت بخش خصوصی و بانک ها در سرمایه گذاری و تامین اعتبارات مورد احتیاج پروژه ها و طرح های توسعه ای استان یزد، گفت: سرمایه گذاری در بخش زیر ساختی استان و استفاده بیشتر از توان و ظرفیت شرکت های دانش بنیان با جوانان تحصیلنموده از اولویت های ما در استان است .

واعظی توجه بیشتر به موضوع گردشگری استان یزد به عنوان یکی از قطب های گردشگری کشور را مورد تاکید قرار داد و گفت: توجه به موضوع مهم محیط زیست و برنامه ریزی مناسب برای برطرف مشکل کم آبی استان هایی که با مشکل آب روبرو اند، لازم است تا بتوانیم صنعت و معادن بیشتر توسعه یابد.

رئیس دفتر رئیس جمهور در خاتمه ابراز امیدواری کرد با کوشش همه جانبه و همبستگی و انسجام ، روند توسعه و پیشرفت استان یزد با مشارکت بخش دولتی و خصوصی همچنان ادامه یابد.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان | برای اجرای یک طرح بازسازی مقرون به صرفه با کارشناسان گروه ساختمانی آبان مشورت کنید

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 1255

به "واعظی :شاخص های رشد و توسعه کشور رو به بهبود است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واعظی :شاخص های رشد و توسعه کشور رو به بهبود است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید