ستاری: گمرک با نوآوری دانش بنیان ها متحول می گردد

به گزارش مجله هاستفا، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به اهمیت نقش گمرک جمهوری اسلامی ایران در فعالیت زیست بوم نوآوری و کارآفرینی گفت: فرآیندهای گمرکی با استفاده از نوآوری شرکت های دانش بنیان متحول می گردد.

ستاری: گمرک با نوآوری دانش بنیان ها متحول می گردد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، در بخشی از سفر یک روزه به استان هرمزگان به مجتمع بندری شهید رجایی رفت و از سیستم هوشمند نظارت بر تجارت، سامانه رهگیری پلمب و سامانه جامع گمرکی بندر وگمرک شهید رجایی بندرعباس بازدید کرد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در این بازدید از نقش شرکت ها دانش بنیان در تحول فرآیندهای گمرکی گفت و ادامه داد: تسهیل و تحول فرآیندهای گمرکی به یاری شرکت های دانش بنیان محقق می گردد. بعضاً ورود یک شرکت دانش بنیان می تواند باعث صرفه جویی زیادی در امور گمرکی گردد و با پردازش داده و تحلیل ریسک های هر محموله وارداتی یا صادراتی، امور گمرکی را سرعت بخشید.

ستاری، با اشاره به اجرای سامانه جامع امور گمرکی توسط نیروی جوان و خبره دانشگاه تهران در قالب یک شرکت دانش بنیان، ادامه داد: این سامانه که با همت یک گروه جوان به راه افتاده، زمینه ساز ایجاد گمرک الکترونیک شد. این سامانه حذف فرآیندهای زمان بر و پیچیده کاغذی که بعضاً فسادزا بوده است را به ارمغان آورد.

گمرک به ایکس ری کانتینری ایران ساخت مجهز می گردد

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به تجربه پیروز ساخت دستگاه ایکس ری کانتینری با کوشش یک شرکت دانش بنیان گفت: با حمایت مدیران گمرک، به زودی شاهد نصب نخستین دستگاه ایکس ری کانتینری ساخت داخل، در گمرک شهید رجایی خواهیم بود.

ستاری ابراز امیدواری کرد :همه گمرک های کشور به ایکس ری کانتینری ایران ساخت مجهز شوند و ایران در این زمینه به خودکفایی برسد.

رئیس بنیاد ملی نخبگان با قدردانی حمایت های مدیران و کارشناسان گمرک جمهوری اسلامی ایران از شرکت های دانش بنیان گفت: خوشبختانه مفاد مربوط به گمرک در قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان به خوبی اجرا می گردد؛ در حال پیگیری تدوین و اجرای برنامه ای گسترده تر برای تسهیل امور گمرکی شرکت های دانش بنیان در قالب فعالان مجاز مالی هستیم.

ستاری با هدف تسهیل و تسریع تبادل تجهیزات و تحقق تسهیلات گمرکی شرکت های دانش بنیان و فعالان مالی ضمن بازدید از مجموعه بندری شهید رجایی، درباره چگونگی و تحقق حمایت از این شرکت های در حوزه گمرکی با مدیر کل گمرک شهید رجایی گفت وگو کرد.

نماشو: شبکه تبلیغاتی نماشو | آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، ثبت آگهی رایگان، آگهی رایگان اینترنتی، رپورتاژ رایگان

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 1256

به "ستاری: گمرک با نوآوری دانش بنیان ها متحول می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستاری: گمرک با نوآوری دانش بنیان ها متحول می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید