خاکی صدیق: باید در داخل کشور به نیاز نخبگان توجه شود

به گزارش مجله هاستفا، معاون آموزشی وزارت علوم گفت: متأسفانه داخل کشور مجموعه هایی هستند که با اطلاع یا با بی اطلاعی شرایط خروج نخبگان از مهیا می کنند که این کار به ضرر منافع ملی است چراکه در این زمینه باید خودمان در داخل کشور به نیاز نخبگان توجه کنیم.

خاکی صدیق: باید در داخل کشور به نیاز نخبگان توجه شود

علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران با اشاره به اهمیت نخبگان دانشگاهی در پیشرفت علمی، گفت: در حال حاضر یکی از مشکلاتی که در حوزه علم و فناوری وجود دارد این مسأله است که در بعضی از قسمت ها در پروژه ها و کارهای تحقیقاتی از ظرفیت و توانایی های فارغ التحصیلان دانشگاهی استفاده نمی کنیم و در واقع اهمیت نخبگان را در پیشبرد فعالیت های علمی نمی دانیم.

آمریکا بسیاری از نخبگان کشور را جذب می کند

وی با تأکید بر دشمنی کشور آمریکا علیه پیشرفت های علمی ایران افزود: اکنون شاهد آن هستیم که آمریکا وزیر امور خارجه را تحریم می کند و در سفر رئیس جمهور به این کشور آن را محدود کرده و در سفر وی اختلال ایجاد می کند، اما از طرف دیگر نیز بسیاری از دانشجویان نخبه کشور را به راحتی و با دادن تسهیلات زیاد آنها را جذب می کند.

باید در داخل کشور به نیاز نخبگان توجه شود

خاکی صدیق با اشاره به اینکه نخبگان قشر ارزشمند و مهم کشور ایران هستند ، شرح داد: متأسفانه داخل کشور مجموعه هایی هستند که با اطلاع یا با بی اطلاعی شرایط خروج نخبگان از مهیا می کنند که این کار به ضرر منافع ملی است چراکه در این زمینه باید در داخل کشور به نیاز نخبگان توجه شود.

باید برای دانشجویان نخبه سرمایه گذاری انجام شود

وی ادامه داد: در حال حاضر اعضای هیأت علمی دانشگاه ها بخشی از نخبگان کشور را تشکیل می دهند که به طور مثال به معیشت آنها توجه نمی شود از طرفی از آنجایی که باید برای دانشجویان نخبه سرمایه گذاری انجام شود اما تنها دانشگاه ها بودجه هزینه های جاری فعالیت های علمی را در یافت می کنند و هیچ گونه سرمایه گذاری در عمل اتفاق نمی افتد.

باید شرایط مورد نیاز دانشگاهیان فراهم شود

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: امروز برای سرعت بخشیدن به پیشرفت علم و فناوری و رشد دستاوردهای دانشگاهی باید شرایط مورد نیاز دانشگاهیان را مانند تجهیز آزمایشگاه ها و تسهیل فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی فراهم شود که به طور کلی روز رسانی مراکز پژوهشی از جمله این اقدامات است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 763

به "خاکی صدیق: باید در داخل کشور به نیاز نخبگان توجه شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاکی صدیق: باید در داخل کشور به نیاز نخبگان توجه شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید