اخبار اقتصادی

بیمه ها به ترویج فرهنگ استفاده از خدمات درمانی نگاه ویژه داشته باشند

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: بیمه ها باید به آموزش و ترویج فرهنگ استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی نگاه ویژه داشته باشند و از این طریق درمان و سلامت جامعه را مدیریت نمایند.

16 آذر 1398

درمان ارتودنسی چگونه به نظم دندان ها کمک می کند؟

ارتودنسی شاخه ای از دندانپزشکی است که مال اکلوژن را درمان می کند، شرایطی که هنگام بسته شدن دهان، دندان ها در در وضعیت درستی قرار نمی گیرند. ارتودنتیست، متخصص ارتودنسی است که در درست کردن دندان ها تخصص دارد. دندانپزشک و ارتودنتیست کسانی هستند که نیاز...

16 آذر 1398

آمادگی دانشگاه پیام نور برای راه اندازی مرکز و واحد در کشور عراق

به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه پیام نور، علی اصغر رستمی ابوسعیدی گفت: دانشگاه پیام نور به عنوان هاب بین المللی دانشگاه های نیمه حضوری ماموریت ویژه ای در توسعه فعالیت های علمی بین المللی و دیپلماسی علمی برعهده دارد.

16 آذر 1398

لیگ NBA روی خط استارت؛ شروع دوباره هیجان

فصل جدید لیگ بسکتبال حرفه ای آمریکا (NBA) از بامداد چهارشنبه در شهرهای لس آنجلس و تورونتو شروع می گردد.

15 آذر 1398

نیلای در یک نگاه

نیلای در کشور مالزی واقع شده است و بیش از همه با مراکز خرید و دانشگاه های معتبرش، شهرت دارد. مرکز عمده فروشی نیلای 3 و مسامال از مراکز خرید نیلای به شمار می روند.

12 آذر 1398

حذف 1 میلیون نفر از یارانه بگیران ، کدام استانها بیشترین حذفی را داشته اند؟

سخنگوی ستاد حذف یارانه از کنار گذاشتن یک میلیون نفر از جمع دریافت کنندگان یارانه در 2 ماه اخیر اطلاع داد و گفت: استان تهران در صدر این فهرست قرار گرفته است.

12 آذر 1398

فقط 4 درصد از 2500 صنف موجود در کشور مالیات می دهند

تنها 4 درصد از مجموع 2500 صنف موجود در کشور مالیات می دهند و بار بیشتر مالیات بر عهده تولیدکنندگان است.

11 آذر 1398

آیا آرامکو پس از حملات پهپادی کمر راست نموده است؟، فرانس 24 از آخرین وضعیت این غول نفتی گزارش داد

خبرنگاران: شبکه فرانس 24 بامداد آدینه خاطرنشان کرد که شرکت آرامکو که قرار بود هفته آینده سهام خود را در بازار جهانی بورس عرضه کند، زمان ازسرگیری فعالیت های خود در بورس را دوباره به تعویق انداخته است.

9 آذر 1398

کریستین بیل قصه کشتار ارمنی ها را روایت می نماید، گامی برای روشنگری

به گزارش خبرنگاران به نقل از آسوشیتدپرس، کریستین بیل که به تازگی نقش اصلی را در فیلم قول که درباره کشتار جمعی ارمنیان در روزهای آخر دوران امپراتوری عثمانی است بازی نموده، گفت پیش از بازی در این فیلم چیزی از این رویداد تاریخی نمی دانست.

9 آذر 1398

اقتصاددنیا در 24 ساعت گذشته، سکه های تقلبی طلا در بازارهای آمریکا

به گزارش خبرنگاران، مهمترین عناوین مالی جهان در 24 ساعت گذشته به توضیح ذیل است:

7 آذر 1398

داروخانه ها با یک سند همه فن حریف شدند!

اینکه یک سوم بیماران برای صرفه جویی در پرداخت ویزیت به طور مستقیم به داروخانه مراجعه می نمایند از ضعف های ساختاری در نظام ارائه خدمات بهداشتی درمانی در جامعه حکایت دارد، اما انگار این آمار و ارقام وزارت بهداشت را به اشتباه انداخته است.

4 آذر 1398

شهرداری به دنبال کسب درآمد از هزینه بازیافت کالاها!

در حالیکه محل تخصیص هزینه بازیافت کالاها از بازیافت کنندگان به وزارت کشور تغییر نموده، نایب رییس اتحادیه صنایع بازیافت ایران ضمن مخالفت با این موضوع، اظهار کرد که وزارت کشور در این تغییر به دنبال ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری هاست.

2 آذر 1398

روی آوردن بانک های آمریکایی به ارزهای دیجیتالی

بانک ولز فارگو ارز دیجیتالی خود را برای استفاده از تراکنش های داخلی راه اندازی کرد.

30 آبان 1398

ایران در زمینه روغن نباتی و کنجاله 90 درصد به خارج وابستگی دارد

به گزارش خبرنگاران، شاپور شکاری ظهر یکشنبه در گردهمایی آموزشی کشت کلزای هیبرید فرانسوی گفت: کشور در زمینه روغن نباتی، کنجاله و فرآورده های دانه های روغنی بیش از 90 درصد به خارج وابستگی دارد.

23 آبان 1398

واکنشها به فیلم محمد(ص)، صف آرایی تکفیریها علیه ساخته مجیدی

خبرنگاران ـ گروه بین الملل: فیلم تاریخی محمّد رسول الله به کارگردانی مجید مجیدی بزرگترین اثر سینمای ایران محسوب می شود که پیش از اکران عمومی و حتی پس از اکران با استقبال برخی کشورهای عربی و مخالفت برخی دیگر روبرو شده است. برخی صداهای مخالف در تعامل با...

23 آبان 1398

ارزش اقتصاد دیجیتال جنوب شرق آسیا به 240 میلیارد دلار می رسد

به گزارش خبرنگاران به نقل از آسین ایج، این تحقیق که با همکاری Temasek Holdings اجرا شده، نشان می دهد مهم ترین عامل رونق اقتصاد دیجیتالی در جنوب شرق آسیا افزایش استفاده از گوشی های هوشمند متصل به اینترنت برای انجام فعالیت های تجاری و به جریان انداختن کسب و کارهای...

21 آبان 1398

معتمدی: بودجه در فعالیت پژوهشی حرف اول را می زند

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: در فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی برای دانشگاه هایی که دارای پتانسیل و ظرفیت مناسب علمی هستند مقوله بودجه حرف اول را می زند اما همیشه در این حوزه با کمبود اعتبارات روبرو هستیم.

19 آبان 1398

فارس من، تسهیلات جامعه دانشگاهی برای اعزام دانشجویی به اربعین

با وجود کاهش بودجه دانشگاه ها، همه تا حد ممکن برای حفظ سنت اربعین در جامعه دانشگاهی کوشش کردند و تسهیلاتی را برای دانشجویان راهی اربعین در نظر گرفتند.

18 آبان 1398

سفر مدیران توتال و انی به تهران برای ازسرگیری همکاری های نفتی

خبرنگاران: رویترز طی گزارشی از صف کشیدن شرکت های نفتی غرب برای ازسرگیری فعالیت در ایران خبر داد و نوشت: در هفته های گذشته مدیران شرکت هایی مثل توتال فرانسه، انی و ساراس ایتالیا به ایران سفر کرده اند.

18 آبان 1398

واشنگتن پست: پمپئو در حال تخریب دیپلماسی آمریکا است

فارس نوشت: روزنامه واشنگتن پست در یادداشتی به بررسی افشای نقش مایک پامپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده در ماجرای اوکراین گیت پرداخته و نوشت او در حال تخریب دیپلماسی آمریکا است.

15 آبان 1398
تعداد: (105)