نیروهای کره شمالی رقابت شلیک توپخانه برگزار کردند

به گزارش مجله هاستفا، رسانه دولتی کره شمالی امروز (یکشنبه) گزارش داد، نیروهای مکانیزه کره شمالی در اول هفته به عنوان بخشی از تلاش برای تقویت توانایی های دفاعی این کشور، مسابقه آتش توپخانه برگزار کردند.

نیروهای کره شمالی رقابت شلیک توپخانه برگزار کردند

براساس گزارش خبرگزاری کی.سی.ان.ای، این مانورها روز شنبه برگزار گشت. این در حالیست که کره شمالی مرتبا بابت آنچه استانداردهای دوگانه میخواند، اعتراض میکند و تاکید دارد چرا انتقاد بین المللی از فعالیتهای نظامی خودش صورت می گیرد اما اقدامات مشابه کره جنوبی و ایالات متحده این طور نمیشود.

تحلیلگران میگویند که پیونگ یانگ در پی عادی سازی فعالیتهای دفاعی خود است و هدف این است که در نهایت پذیرش تسلیحات هسته ای و برنامه موشکی خود را در میان جامعه بین المللی به دست آورد. این دو برنامه کره شمالی با قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل تحت تحریم قرار دارند.

خبرگزاری دولتی کی.سی.ان.ای گزارش داد: این رزمایش ها در شرایطی انجام میشود که شور و شوق برای گذراندن آموزش های فشرده در سراسر ارتش خلق کره، برای آغاز شکوفایی تازه در تقویت قابلیت های دفاعی دولت تحت پرچم دفاع از خود حاکم است. این تمرینات زیر نظر پاک جونگ چون، عضو دفتر سیاسی و دبیر کمیته مرکزی حزب حاکم کارگران کره انجام شد. ژنرال ریم کوآنگ ایل، رئیس ستاد کل ارتش خلق کره و فرماندهان یگان های شرکت کننده هم به همراه پاک جونگ چو ناظر بودند.

براساس گزارش آژانس خبری مرکزی کره (کی.سی.ان.ای)، تقویت قابلیتهای دفاعی کره شمالی طبق سیاست نظامی حزب حاکم به اجرا درآمد.

در گزارش مذکور آمده است: به محض اینکه دستور شلیک از طریق فرماندهان واحدهای ترکیبی داده شد، لوله های توپ برای انهدام دشمن به صورت رقابتی هدف را گلوله باران کردند تا به طور دقیق به آن ضربه بزنند. یگانی که مقام اول را کسب کرد، گواهینامه استاد توپچی، مدال و نشان دریافت کرد و پاک از نتایج مسابقات رضایت کامل داشت.

اینکه کره شمالی یک رقابت شلیک توپخانه ای بدون نظارت کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی برگزار کند، امری عادی به شمار نمیرود.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 دی 1400 بروزرسانی: 18 دی 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 9245

به "نیروهای کره شمالی رقابت شلیک توپخانه برگزار کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروهای کره شمالی رقابت شلیک توپخانه برگزار کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید