نماینده مجلس: به کره جنوبی اولتیماتوم داده ایم

به گزارش مجله هاستفا، عضو کمیسیون امنیت ملی در رابطه با بلوکه شدن پول های ایران در کره جنوبی گفت: به کره جنوبی اولتیماتوم داده ایم اگر بدهی به جمهوری اسلامی ایران را پرداخت نکند، قطعا در مورد محصولات کره علاوه بر روابط سیاسی، تجدید نظر می کنیم.

نماینده مجلس: به کره جنوبی اولتیماتوم داده ایم

به گزارش برنا، فداحسین مالکی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در رابطه با طرح توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی گفت: در جلسه ای که ظریف در کمیسیون امنیت ملی حضور داشت، ضمن توجه به شیطنت های اخیر آمریکا نظر اعضای کمیسیون بر این بود که اگر آمریکایی ها به کارهایشان ادامه دهند در اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی تجدیدنظر می کنیم، این حق جمهوری اسلامی است که اجرای آن را متوقف کند. در این رابطه به دنبال نگاه اجماعی بین دولت و مجلس هستیم.

او در ادامه گفت: اگر طرحی را مصوب کنیم هیچ واهمه ای از تهدیدات آمریکا نداریم. آمریکا تحریم و هزار مشکل دیگر را علیه ایران انجام داد، دیگر چیزی برای تحریم دوباره وجود ندارد. در این زمینه نظر و دیدگاه های کمیسیون و ظریف به هم نزدیک است و بر روی برخی از موضوعات باید کار کارشناسی شود.

مالکی در رابطه با 12 طرح ضد آمریکایی کمیسیون امنیت ملی گفت: این ها در ارتباط با عملکرد اخیر آمریکا در بحث حقوق بشر است و دارای موضوعات مختلفی است. طرحی که سه کشور اروپایی به دنبالش بودند قطعا با تحریکات آمریکایی ها است، این حق طبیعی مجلس یازدهم است که بر روی این قضیه مقابله به مثل داشته باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی در رابطه با بلوکه شدن پول های ایران در کره جنوبی بیان نمود: به کره جنوبی اولتیماتوم داده ایم اگر بدهی به جمهوری اسلامی را پرداخت نکند، قطعا در مورد محصولات کره علاوه بر روابط سیاسی، تجدیدنظر می کنیم. این پیام از طریق مجلس به کره جنوبی از طریق سفیرمان در سئول داده شده است که اگر بدهی جمهوری اسلامی را پرداخت نکنند، قطعا در محصولات مهمی مثل سامسونگ تصمیم جدی خواهیم گرفت.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: فرارو
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 4826

به "نماینده مجلس: به کره جنوبی اولتیماتوم داده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده مجلس: به کره جنوبی اولتیماتوم داده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید