مهلت بانک مرکزی به صادر کنندگان ، نامه همتی به رئیس اتاق ایران

به گزارش مجله هاستفا، خبرنگاران : رئیس کل بانک مرکزی با ارسال نامه ای به رئیس اتاق ایران اعلام نمود کلیه صادرکنندگان تا انتها تیرماه سال جاری مهلت دارند نسبت به ایفای تعهدات ارزی صادراتی سال 1398 اقدام کنند.

مهلت بانک مرکزی به صادر کنندگان ، نامه همتی به رئیس اتاق ایران

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری اتاق ایران، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی با ارسال نامه ای به غلامحسین شافعی گفت کلیه صادرنمایندگان تا پایان تیرماه سال جاری مهلت دارند نسبت به ایفای تعهدات ارزی صادراتی سال 1398 اقدام نمایند.

در نامه رئیس کل بانک مرکزی به رئیس اتاق ایران آمده است که صادرنمایندگان به منظور بهره مندی از مشوق ها و خدمات دستگاه های اجرایی، سازمان ها و نهادهای ذی ربط، تا تاریخ اعلام شده باید تعهدات ارزی سال قبل خود را ایفا نمایند.

نامه همتی در پاسخ به نامه 9 اردیبهشت شافعی درباره این موضوع ارسال شده است. رئیس اتاق ایران در آن نامه خطاب به همتی نوشته بود: حذف تعدیل 20 درصدی برای صادرات سال های 98 و 99 را بر خلاف رایزنی های اجرا شده گفت و تاکید داشت این اقدام موجب ضرر هنگفت صادرنمایندگان می شود.

به گفته همتی، تصمیم تازه بانک مرکزی بر اساس تصمیم کمیته موضوع ماده 2 مصوبات چهاردهمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی و بهره مندی صادرنمایندگان از مشوق ها و خدمات دستگاه های اجرایی، سازمان ها و نهادهای ذیربط اتخاذ شده است

متن کامل نامه رئیس کل بانک مرکزی به شرح زیر است:

جناب آقای شافعی

رئیس محترم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران

با سلام و احترام؛

نظر به مفاد مصوبات هیئت محترم وزیران و شورای عالی هماهنگی اقتصادی مبنی بر تکلیف کلیه صادرنمایندگان به بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور از 1397.01.22وفق ترتیبات اعلامی این بانک منتهی به بسته سیاستی بازگشت ارز حاصل از صادرات در سال 1398 و نحوه رفع تعهدات ارزی صادراتی سال 1397 صادرنمایندگان ، ابلاغی نامه 98.65694مورخ 1398.2.31 و تمدید بسته یادشده در سال 1399 وفق تصمیم اعضای محترم کمیته موضوع ماده 2 مصوبات چهاردهمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی، به استحضار می رساند کلیه صادرنمایندگان به منظور بهره مندی از مشوق ها و خدمات دستگاه های اجرایی، سازمان ها و نهادهای ذی ربط تا پایان تیرماه سال جاری مهلت خواهند داشت نسبت به ایفای تعهدات ارزی صادراتی سال 1398 خود اقدام نمایند. ازاین رو خواهشمند است دستور فرمایند در راستای اجرایی نمودن مفاد بسته مزبور، اقدامات مقتضی را معمول نمایند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 4149

به "مهلت بانک مرکزی به صادر کنندگان ، نامه همتی به رئیس اتاق ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت بانک مرکزی به صادر کنندگان ، نامه همتی به رئیس اتاق ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید