لطیفه های نیم میلیاردتومانی آقای کمدین!

به گزارش مجله هاستفا، روزنامه شهروند - دریا فرج پور: تالار وزارت کشور این روزها میزبان کنسرت خنده حسن ریوندی است. کمدین، شومن، مقلد صدا و یا هر چیز دیگری که شما بنامیدش؛ که تمام متر و معیار و رکوردهای برنامه های این چنینی را رد کرده و به دستاوردهایی رسیده که بیا و ببین!سال گذشته در چنین روزهایی که شهر در التهاب انتخابات می سوخت؛ یکی از مهمترین خبرگزاری های این دیار خبری داد که بعد از گذشت یک سال هنوز هم نمی شود هضمش کرد. آن خبرگزاری معتبر از بلیت های 300 هزار تومانی کنسرت خنده یکی از ستارگان دنیای مجازی خبر داده بود. ستاره ای به نام حسن ریوندی؛ که درحالی بلیت های 250 و 300 هزار تومانی برای کنسرتش فروخته بود که تا آن زمان گران ترین بلیت هایی که در کنسرت های ایران به فروش رفته بود، بلیت های کنسرت کیتارو آهنگساز جهانی مطرح ژاپنی بود که مرغوب ترین ردیف هایش به قیمت 195 هزار تومان فروخته شده بود.

لطیفه های نیم میلیاردتومانی آقای کمدین!

حالا کسانی که این عصرها از مقابل تالار وزارت کشور می گذرند خبر می دهند که جدیدترین کنسرت های خنده این چهره که از رسانه های مجازی رشد کرده، حتی شلوغ تر از کنسرت های سال گذشته اش شده است. کنسرت هایی که به گفته سایت ایران کنسرت، قیمت بلیت هایش از 40 هزار تومان آغاز شده و درنهایت به بلیت های 200، 250 و حتی 300 هزار تومانی ردیف های جلو ختم می شود و این یعنی در این شهر کسانی هستند که 300 هزار تومان می دهند تا یک ساعت به جوک های ریوندی بخندند و به طور متوسط درآمد نیم میلیارد تومانی به جیب برگزارکنندگان کنسرت خنده بریزند.

آیا سالن وزارت کشور مناسب ریوندی است؟

همه چیز ممنوع؛ خنده آزاد

پاسخ این پرسش نیاز به یک مقدمه چینی تاریخی دارد. تالار وزارت کشور که از آن به رسمی ترین سالن کشور یاد می شود، سالنی است که در سال های اخیر به خصوص در زمینه موسیقی با سخت گیری های فراوان، بیشتر مشتاقان اجرای برنامه را رنجانده و درنهایت به اجرا در تالارهای دیگر واداشته. سالنی که سال گذشته در همین روزها مدیرش با افتخار گفت که موسیقی پاپ واجد کیفیت لازم برای اجرا در این سالن نیست. سالنی که در برنامه سال گذشته اش می توان به نام هایی چون همای، عالیم قاسیموف، همایون شجریان، سالار عقیلی و شهداد روحانی برخورد که نشان می دهد معیارهای انتخاب خوانندگان به طور جدی در این سالن رعایت می شود. به خصوص که نام این تالار، وزارت کشور است که می تواند به این معنا باشد که اجراهای این سالن تا حد زیادی از معیارهای مدنظر دولت بهره مندند. حالا ناگهان این که می بینیم حسن ریوندی در این سالن روی صحنه می رود، آن هم با قیمتی که همان گونه که قبلا در این صفحه اشاره شده بود، حتی در کنسرت های غول هایی چون استاد شجریان و شهرام ناظری نیز مناقشه برانگیز است؛ آیا مشکوک نیست و نمی تواند بحث را به جاهای خاصی بکشاند؟

قیمت بالای کنسرت خنده

ریوندی: یک پزشک هم ماهی 800 میلیون می گیرد!!

در پاسخ به کسانی که قیمت بلیت کنسرت خنده را بالا می دانند؛ حسن ریوندی مواردی چون افزایش هزینه های برگزاری کنسرت و تبلیغات گران را جزو دلایل گرانی بلیت این برنامه زنده می داند. اما ادامه حرف های او بامزه است: خیلی ها به من می گویند که خوش به حالت که درآمد سرشاری داری. من از این حرف ها تعجب می کنم. بارها گفته ام درحالی که یک تاجر با یک تلفن میلیاردها تومان پول جابه جا می کند یا یک پزشک جراح در ماه حدود 800 میلیون تومان درآمد دارد؛ این ارقام کجایش زیاد است؟ ببینید همتاهای من در آمریکا و اروپا سالی 35 میلیون دلار درآمد دارند. قیمت شادی چقدر است؟ یک بار پس از اجرای برنامه دیدم شخصی که افسردگی شدید داشته، نیم ساعت سر اجرای من قهقهه زده است و پزشکش گفت نیم ساعت خنده او برابر با سه سال مراقبت ویژه است. من می خواهم بیماری های روان را از مردم دور کنم تا بتوانم سلامت جسم و روح را هدیه دهم و این برای من مثل عبادت می ماند.

میهمانان ویژه حسن ریوندی

هنرپیشگان کنسرت های خنده

درباره کنسرت های خنده نکته مهم این است که علاوه بر مردم عادی قشر خاصی با ادعاهای روشنفکری نیز از این کنسرت ها استقبال می کنند. صفحه شخصی ریوندی پر است از عکس های هنرمندانی که در کنسرت های خنده حضور یافته و خوب هم خندیده اند. شاهد این مثال عکس های پرشمار سوپراستارهایی چون امین حیایی، محمدرضا گلزار، الناز شاکردوست، رامبد جوان، سیامک انصاری، محمد اصفهانی، احمد پورمخبر، هرمز شجاعی مهر و... است که در کنسرت خنده حسن ریوندی یک ساعت ونیم خندیده اند. اکبر عبدی، پوریا پورسرخ، نرگس محمدی، لیلا بلوکات و نسرین مقانلو هم میهمان ویژه این کنسرت بوده اند...

مقایسه قیمت بلیت کنسرت ریوندی با دیگر آثار هنری

حسن ریوندی درحالی بلیت های کنسرت خنده را 300تومان می فروشد؛ که کنسرت ها و برنامه هایی در حوزه های دیگر ارقامی در چنین حد و اندازه هایی را در رویایشان هم نمی توانند تصور کنند. آن هم درحالی که برنامه های ارزشمندی که در سال های اخیر با ده ها عوامل هنری و فنی و طراحی های ویژه صحنه و لباس ساخته شده اند؛ خودشان با اتهام گرانفروشی روبه رو بوده اند. مثلا نمایش الیور توئیست با بازیگرانی چون نوید محمدزاده، مهناز افشار و آتیلا پسیانی؛ و کنسرت نمایش سی با حضور همایون شجریان، بهرام رادان، سحر دولتشاهی و صابر ابر...

اطاله کلام نمی کنیم و فقط مروری داریم بر قیمت بلیت های برخی کنسرت ها و برنامه های سال های اخیر.

 • کنسرت خنده 250 و 300 هزار تومان
 • نمایش الیورتوئیست 40 هزار تا 90 هزار تومان
 • کنسرت نمایش سی 25 هزار تا 190 هزار تومان
 • کنسرت سالار عقیلی 35 تا 150 هزار تومان
 • کنسرت علیرضا قربانی 30 تا 150 هزار تومان
 • کنسرت رضا یزدانی 35 تا 150 هزار تومان
 • کنسرت سیمین غانم 40 تا 100 هزار تومان
 • کنسرت حسین علیزاده 40 تا 100 هزار تومان
 • ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی 40 تا 100 هزار تومان
 • کنسرت شهرام و حافظ ناظری 30 تا 130 هزار تومان
 • سیرک بین المللی ایران پرتقال 25 تا 40 هزار تومان
منبع: برترین ها
انتشار: 13 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 163

به "لطیفه های نیم میلیاردتومانی آقای کمدین!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لطیفه های نیم میلیاردتومانی آقای کمدین!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید