درخواست شورا از وزارت خارجه برای ارسال دومین نامه اعضا به روسای کلانشهرهای جهان

به گزارش مجله هاستفا، عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به نگارش دومین نامه اعضای شورای شهر تهران به روسای کلانشهرهای جهان توضیحاتی را ارائه کرد.

درخواست شورا از وزارت خارجه برای ارسال دومین نامه اعضا به روسای کلانشهرهای جهان

زهرا نژاد بهرام در گفت و گو با مجله هاستفا، در خصوص جزئیات نامه اعضای شورای اسلامی شهر تهران به روسای شوراهای کلانشهرهای جهان در اعتراض به تحریم های ظالمانه علیه ایران در این روزهای کرونایی گفت: دقت داشته باشید که اوایل سال گذشته نیز شورای شهر تهران در اعتراض به تحریم های ظالمانه آمریکا نامه ای را در راستای دیپلماسی عمومی به روسای شوراهای کلانشهرهای جهان نوشت.

وی اضافه کرد: این نامه در اختیار وزارت امور خارجه نهاده شد تا براساس عرف دیپلماتیک این نامه ارسال گردد اما وزارت امور خارجه مجددا این نامه را برای اعمال اصلاحاتی به شورای شهر بازگرداند و ما نیز در مهر ماه این نامه را به این وزارتخانه تحویل دادیم اما ترتیب اثر فوری داده نشد.

نژادبهرام با بیان این که من به عنوان مسئول پیگیری این نامه بارها با وزارت امور خارجه تماس گرفتم و در خصوص سرنوشت نامه مان پیگیری کردم، گفت: در نهایت در اواخر اسفند ماه عباس موسوی - سخنگوی وزارت امور خارجه - گفت که نامه ارسال شده است اما پاسخی از کشورهای ارسال کننده دریافت نشده است.

این عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که همه اعضای شورا در خصوص شیوع کرونا در کشور دغدغه مند هستند، گفت: حتی حساب توییتری بنده به دلیل اعتراضات درخصوص تحریم ها و تاثیر آن بر عدم کنترل بیماری کرونا بلاک شده است و از سوی دیگر معتقدیم که اعضای شورای اسلامی شهر تهران به دلیل ماهیت مردمی که دارند به عنوان نهادهای مردمی می توانند در راستای دیپلماسی عمومی صدای مردم را به گوش همه جهانیان برساندند.

وی گفت: امیدوارم نامه دوم مان به سلامت به دست روسای شوراهای کلانشهرها برسد و بتواند موثر باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 1 خرداد 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 3422

به "درخواست شورا از وزارت خارجه برای ارسال دومین نامه اعضا به روسای کلانشهرهای جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست شورا از وزارت خارجه برای ارسال دومین نامه اعضا به روسای کلانشهرهای جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید