حریرچی: بازگشایی برخی مکان ها به معنی عادی شدن شرایط نیست

به گزارش مجله هاستفا، معاون کل وزارت بهداشت گفت: همچنان به مردم هشدار می دهیم که بازگشایی برخی صنوف و مکان ها به معنی عادی شدن شرایط نیست.

حریرچی: بازگشایی برخی مکان ها به معنی عادی شدن شرایط نیست

به گزارش گروه احتماعی خبرنگاران، ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت که به شیراز سفر کرده است، گفت: استان فارس یکی از پیشرو ترین استانها در کنترل کرونا بوده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه پیش بینی می شد در این استان شیوع بالایی داشته باشیم اما با تدابیر انجام شده میزان شیوع در سطوح کم طبقه بندی می شود.

حریرچی گفت: میزان آزمایشاتی که از افراد به ظاهر طبیعی و در ارتباط با افراد مبتلا به کرونا انجام می شود در این استان از تعداد بالایی برخوردار است و روزانه حدود 1750 تست در این استان گرفته می شود.

معاون وزیر بهداشت گفت: از لحاظ میزان بستری تقریبا به حداقل بستری نسبت به جمعیت داخل استان رسیده اند و میزان فوتی ها هم کاهش چشمگیری داشته است.

وی اضافه کرد: ولی می خواهم این هشدار را بدهم که در چند روز اخیر هم باز یک افزایشی در همین استان رخ داده است و از مردم می خواهیم سفرها را کاهش دهند.

حریرچی گفت: تا زمانی که حتی یک مورد ویروس کرونا در کشور وجود داشته باشد این نشان می دهد که نمی توان خوشبین بود و مبارزه با کرونا تمام نشده است.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: بازگشایی ها به معنای انتها مسائل نبوده است و ما چون ملاحظات اقتصادی داشتیم و بخشی از جامعه درآمد روز مزد دارند بخشی از بازگشایی ها را شاهد خواهیم بود.

اما همچنان دانشگاه ها و مدارس که جمعیتی حدود 20 میلیون نفر دارند باید تعطیل باشد تا یکی از کانون های انتقال ویروس از بین برود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 3682

به "حریرچی: بازگشایی برخی مکان ها به معنی عادی شدن شرایط نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حریرچی: بازگشایی برخی مکان ها به معنی عادی شدن شرایط نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید