جنوب عراق در التهاب

به گزارش مجله هاستفا، استان های جنوبی عراق امروز (یکشنبه) در هفدهمین روز تظاهرات ها شاهد اعتراضات مجدد و درگیری هایی بین نیروهای امنیتی و معترضان بودند، در این راستا رئیس پلیس استان ذی قار در جنوب عراق از زخمی شدن ده ها نیروی امنیتی از جمله یک افسر پلیس اطلاع داد.

جنوب عراق در التهاب

به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز، استان های جنوبی عراق از جمله بابل، ذی قار، نجف، کربلا، الدیوانیه و المثنی شاهد تظاهرات مجدد عراقی ها بودند.

محمد عبدالوهاب السعیدی، رئیس پلیس استان ذی قار گفت، 25 نیروی امنیتی از جمله یک افسر در درگیری با تظاهرنمایندگان مقابل وزارت آموزش در شهر الناصریه مرکز استان مربوطه زخمی شدند.

وی به سومریه نیوز گفت، 25 نیروی امنیتی از جمله افسر نیروهای محافظ اداره آموزش و پرورش در اثر درگیری با تظاهرنمایندگان مقابل این اداره زخمی شدند.

یک منبع امنیتی پیش از این گفته بود، ده ها تن مقابل اداره آموزش استان ذی قار تجمع کردند و نیروهای امنیتی برای متفرق کردن آنها به استفاده از گاز اشک آور متوسل شدند که منجر به حالت خفگی بین 20 تظاهرنماینده شد.

در این راستا یک منبع پزشکی دولتی و شاهدان عینی گفتند، 40 معترض از جمله دانش آموزان مدارس در اثر استنشاق گاز اشک آور دچار حالت خفگی شدند.

یک منبع که یک پزشک در بیمارستان دولتی بود، تاکید نمود، بیمارستان الناصریه 40 تظاهرنماینده مصدوم و زخمی را پذیرش کرد.

وی اضافه نمود، در بین تظاهرنمایندگان دانش آموزان و زنان نیز بودند.

شاهدان عینی اظهار کردند، تظاهرنمایندگان قصد داشتند اداره را محاصره نموده و در جهت اجرای نافرمانی مدنی مانع انجام وظایف کارمندان شوند.

یک منبع امنیتی نیز اشاره نمود، صدها دانش آموز مدارس استان بابل در جنوب اداره آموزش و پرورش استان را بستند و مانع از فعالیت کارمندان شدند.

در این حین به گفته یک منبع پلیس، ده ها تظاهرنماینده کارمندان رادیوی دولتی الدیوانیه را مجبور کردند پخش رادیو را متوقف نمایند.

منابع در استان نجف نیز تاکید نمودند، تظاهرنمایندگان امروز پل بیمارستان صدر پل ارتباطی بین شهرستان کوفه و مرکز شهر را بستند اما اکثر مدارس پذیرای دانش آموزان بعد از دو هفته اعتصاب اتحادیه معلمان عراقی بودند.

شاهدان عینی نیز در کربلا تصریح کردند، این استان شب گذشته شاهد درگیری هایی بین نیروهای امنیتی و تظاهرنمایندگان در جریان کوشش برای رسیدن به ساختمان استانداری بود در حالی که آنها سعی داشتند از موانع عبور نمایند. نیروهای امنیتی برای متفرق کردن آنها متوسل به استفاده از گاز اشک آور شدند.

از 25 اکتبر عراق شاهد موج دوم تظاهرات هاست که دومین موج در نوع خود بعد از اعتراضات دو هفته ای اول محسوب می گردد.،ایسنا

بیشتر بخوانید،تنش ها در بغداد پس از 5 روز فروکش کرد

21:00 ::

1398،7،13

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 1438

به "جنوب عراق در التهاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنوب عراق در التهاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید