تأخیر دولت در اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان

به گزارش مجله هاستفا، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه دولت تاکنون اعتبارات لازم برای اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان را به مجلس اعلام نکرده است گفت: اعتبارات این طرح ربطی به بودجه نفتی ندارد.

تأخیر دولت در اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، اسدالله عباسی در پاسخ به این پرسش که اعتبارات اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان چه مقدار در نظر گرفته شده است گفت: قرار بود دولت با توجه به آمارهای خود پیش بینی لازم را انجام داده و اعتبارات این طرح را اطلاع رسانی کند ولی تاکنون مبلغی را دقیقاً به ما اعلام ننموده است.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه اعتبارات طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان از محل بودجه جاری سال 98 پیش بینی شده است مطرح نمود: با توجه به این موضوعاتی که ذکر شد اجرای این طرح ربطی به بودجه نفتی ندارد و در همان 310 هزار میلیارد تومانی که برای حقوق و دستمزد بوده در نظر گرفته شده است.

عباسی ضمن اظهار امیدواری از تحقق هر چه سریع تر اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان توسط دولت توضیح داد: بر اساس قانون حقوق و دستمزد بازنشستگان باید با دریافتی کارکنان سایر دستگاه ها به صورت متوازن و متعادل در یک سطح قرار گیرد و هیچ تبعیضی بین بازنشستگان وجود نداشته باشد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان با توجه به موضوع افزایش سنواتی دستمزدها را مورد اشاره قرار داد و گفت: این کار باعث می گردد تا دریافتی بازنشستگان فاصله زیادی با حقوق افرادی که هم اینک در شرایط کار قرار دارند تفاوتی نداشته باشد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با تأکید بر اینکه اجرای طرح همسان سازی علاوه بر بودجه 98 در قانون برنامه نیز مورد تأکید قرار گرفته است ابراز داشت: از دولت انتظار داریم با توجه به شرایط مالی و مسائل معیشتی که در حال حاضر وجود دارد نسبت به اجرای هر چه سریع تر طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان اقدام کند.

وی از تحمیل هزینه های سنگین بسیار به مردم به ویژه به کارکنان دولت و بازنشستگان سخن گفت و اظهار داشت: به علت مسائل عدیده مالی که در سال 98 بر شدت آن اضافه نموده شده بسیاری از اقشار مختلف مردم با مسائل و سختی های زیادی روبرو شده اند بنابراین اجرای طرح های حمایتی لازم و لازم است.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا سهم بودجه طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان برای سال 99 افزایش پیدا می نماید یا خیر افزود: بله مطمئناً اعتبارات این طرح با توجه به اینکه در یک ردیف تعیین قرار گرفته در سال آینده با افزایش روبه رو خواهد بود و دولت پیش بینی لازم را باید در این زمینه انجام دهد.

عباسی ضمن انتقاد از رویه کنونی دولت و اجرای با تأخیر طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: از دولت انتظار داریم از هم اکنون برای اجرایی کردن این طرح در سال 99 یک برنامه ریزی درست و دقیقی را تدوین و عملیاتی کند تا مانند سال 98 نگردد که با گذشت حدود 7 ماه از سال نسبت به اجرای آن اقدام کند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 1339

به "تأخیر دولت در اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأخیر دولت در اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید