انهدام باند تصادف های ساختگی در پایتخت

به گزارش مجله هاستفا، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری 3 کلاهبردار که با گزارش تصادف ساختگی در طی چند سال اخیر بالغ بر 20میلیارد ریال از شرکت های بیمه کلاهبرداری نموده اند، اطلاع داد.

انهدام باند تصادف های ساختگی در پایتخت

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور گفت: در پی شکایت یک شرکت بیمه مبنی بر کلاهبرداری با شگرد گزارش تصادفات ساختگی پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی نهاده شد و بلافاصله کارآگاهان با تحقیقات میدانی و پیگیری سرنخ های موجود، اعضای باندی را شناسایی و به دست آوردند 3 مرد 30 الی 40 ساله با همکاری یکدیگر صحنه های تصادف را ایجاد می نمایند.

وی توضیح داد: در پالایش های اطلاعاتی معین شد که متهمان به تازگی تعدادی سند به بیمه ارائه و در صدد دریافت خسارت آن هستند که کارآگاهان پیروز شدند در یک عملیات پلیسی هر 3 متهم را در زمانی که در شرکت بیمه حضور داشتند دستگیر نمایند.

این مقام انتظامی گفت: متهمان در همان بازپرسی اولیه به بزه انتسابی اعتراف و اظهار داشتند، از سال ها پیش در شهرستان قم شرکت های بیمه را فریب می دادیم و با صدمه زدن جسمانی به خودمان و ارائه گزارش تصادف ساختگی از آن ها خسارت می گرفتیم و در چند سال اخیر که ساکن تهران شدیم به همین شیوه شرکت های بیمه را فریب داده و خسارت دریافت نموده ایم.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت افزود: یکی از متهمان در مورد شکل گیری باند و شگرد این افراد در فریب بیمه اظهار کرد، در زندان با هم آشنا شدیم و از نواحی بدن دست و پا صدمه می زدیم و بعد از دریافت خسارت از بیمه، پول را بین خودمان تقسیم می کردیم.

تقی پور با بیان اینکه اعضای این باند بالغ بر 20 میلیارد ریال از شرکت های بیمه کلاهبرداری نموده اند توضیح داد: هر 3 متهم برای کشف جزئیات پرونده با دستور قضائی در اختیار کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی قرار دارند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: فرارو
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 4510

به "انهدام باند تصادف های ساختگی در پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انهدام باند تصادف های ساختگی در پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید