استاد دانشگاه شیکاگو: جنگ مالی در زمان همه گیری کرونا اخلاقی نیست

به گزارش مجله هاستفا، ایلنا نوشت: استاد روابط بین الملل دانشگاه شیکاگو تحریم را نوعی جنگ مالی دانست و با تاکید بر اینکه این جنگ باید فورا متوقف گردد، گفت: ایالات متحده از حمایت بین المللی کمی برای ادامه اعمال تحریم ها علیه ایران برخوردار است و انزوای دیپلماتیک اخیر در شورای امنیت سازمان ملل متحد این موضوع را نشان می دهد.

استاد دانشگاه شیکاگو: جنگ مالی در زمان همه گیری کرونا اخلاقی نیست

پاول پاوست استاد علوم سیاسی و روابط بین الملل دانشگاه شیکاگو است. وی در گفت وگویی به بیان نظرات خود در خصوص تنش های میان ایران و آمریکا پرداخت.

جنگ مالی در زمان همه گیری کرونا اخلاقی نیست/ باید فورا آتش بس اعلام گردد/ ایران برای مدیریت کرونا به پول های بلوکه شده خود احتیاج دارد

پاول پاوستدر ابتدا در خصوص تحریم ها گفت: تحریم ها نوعی جنگ مالی است که حتی مانع از دستیابی ایران به پول های خود شده است؛ پولی که اکنون برای مدیریت بیماری به آن احتیاج دارد. آیا درگیری در چنین جنگی در زمان همه گیری جهانی اخلاقی است؟ آیا نباید آتش بس در این نوع جنگ ها در شرایط بیماری با توجه به احتیاج ایران به دارو و درمان برقرار گردد؟ دیدگاه من بله است، باید تحریم ها در این شرایط لغو گردد، اما تحت نظارتی کارآمد این کار باید صورت گیرد. این شرایط توسط برجام فراهم شد، اما ایالات متحده از آن خارج شد و تنش ها بیشتر و تحریم ها به صورت یکجانبه احیا شد.

آمریکا دچار انزوای دیپلماتیک شده است

وی در ادامه تاکید نمود: واقعیت این است که ایالات متحده از حمایت بین المللی کمی برای ادامه اعمال تحریم ها علیه ایران برخوردار است و انزوای دیپلماتیک اخیر در شورای امنیت سازمان ملل متحد این موضوع را نشان می دهد. آمریکا حمایت کمی دارد و منزوی شده است.

آمریکا توجهی به متحدان خود ندارد

این استاد دانشگاه تاکید نمود: دولت فعلی آمریکا توجه چندانی به متحدان بین المللی و حمایت آن ها نمی کند تنها آمریکا برای ترامپ مهم است ، در عوض، رویکرد یکجانبه حداکثر فشار را به عنوان مناسب ترین رویه می داند. اگر ترامپ دوباره انتخاب گردد، حدس می زنم که این سیاست ادامه خواهد داشت.

اگر ترامپ نباشد، زمینه برای کوشش های دیپلماتیک بین ایالات متحده و ایران باز می گردد/ برجام بعد از ترامپ به سرعت احیا نمی گردد

وی گفت: اگر ترامپ نباشد، زمینه برای کوشش های دیپلماتیک تازه بین ایالات متحده و ایران باز می گردد. اما می توانم تاکید کنم که این کوشش ها ممکن است ساده نباشد و به سرعت برجام را احیا نکند، اما حداقل می تواند منجر به کاهش تحریم ها به دلایل بشردوستانه و کاهش فشار بر مردم ایران گردد و برای تجارت و انتقال دارو و درمان به ایران موثر باشد.

23311

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 5482

به "استاد دانشگاه شیکاگو: جنگ مالی در زمان همه گیری کرونا اخلاقی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استاد دانشگاه شیکاگو: جنگ مالی در زمان همه گیری کرونا اخلاقی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید