آیین نامه ساختار و تشکیلات مرکز اطلاعات مالی ابلاغ شد

به گزارش مجله هاستفا، معاون اول رئیس جمهوری آیین نامه ساختار و تشکیلات مرکز اطلاعات مالی با هدف مقابله با پولشویی را ابلاغ کرد.

آیین نامه ساختار و تشکیلات مرکز اطلاعات مالی ابلاغ شد

به گزارش ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت؛ اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری روز شنبه در اجرای تبصره (2) ماده (7) مکرر قانون مبارزه با پولشویی، آئین نامه ساختار و تشکیلات مرکز اطلاعات مالی را ابلاغ کرد.

بر همین اساس، هیئت وزیران در جلسه سیزدهم شهریور 1398 آیین نامه ساختار و تشکیلات مرکز اطلاعات مالی را که توسط شورای عالی مقابله و پیشگیری از جرایم پولشویی و تامین مالی تروریسم و به منظور اجرای قانون مبارزه با پولشویی تدوین شده، به تصویب رساند.

همچنین، در این آیین نامه با هدف پیشگیری و مقابله با پولشویی و تأمین مالی تروریسم در کشور، 26 وظیفه و اختیارات برای مرکز اطلاعات مالی تعریف شده است.

بر این اساس دریافت، گردآوری، نگهداری و تجزیه و تحلیل و ارزیابی اطلاعات و بررسی معاملات و عملیات مشکوک به پولشویی و تأمین مالی تروریسم، ردیابی وجوه و انتقال اموال با رعایت ضوابط قانونی و گزارش معاملات و عملیات مشکوک به پولشویی و تأمین مالی تروریسم از جمله وظایف تعریف شده برای این مرکز است.

رعایت اصل استقلال اداری و مالی مرکز، کاهش سطوح سازمانی به منظور تسهیل و تسریع در تصمیم گیری و رعایت ضوابط و مقررات تشکیلاتی ابلاغی نهادهای ذیربط و انطباق بر مواد و تبصره های مندرج در قانون از مهمترین دلایل تدوین این آئین نامه است.

بر اساس این آیین نامه، رئیس مرکز با رای حداکثر دو سوم اعضای شورای عالی مقابله و پیشگیری از جرایم پولشویی و تامین مالی تروریسم و با حکم رئیس این شورا به مدت چهار سال به این سمت منصوب می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 292

به "آیین نامه ساختار و تشکیلات مرکز اطلاعات مالی ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیین نامه ساختار و تشکیلات مرکز اطلاعات مالی ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید