آمریکا برای شکست پروژه نورد استریم 2 پول خرج می نماید

به گزارش مجله هاستفا، آمریکا بعد از اعمال تحریم ها علیه پروژه گازی نورد استریم 2 حالا می خواهد با تزریق اقتصادی به کشورهای اروپای شرقی و مرکزی با این پروژه مقابله کند.

آمریکا برای شکست پروژه نورد استریم 2 پول خرج می نماید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه اتریشی دی پرسه، پروژه گازی نورد استریم 2 مانند خاری در چشم آمریکا است.

آمریکا راه کارهای زیادی را برای مقابله با این پروژه گازی مد نظر قرار داده که از جمله آن تحریم شرکت هایی است که در این پروژه گازی مشارکت می نمایند.

حالا هم آمریکا تصمیم دارد برای شکست این پروژه گازی پول خرج کند.

ایالات متحده در نظر دارد با تزریق مالی یک میلیارد یورویی به کشورهای اروپای شرقی و میانه به زعم خود از استقلال انرژی اروپا از روسیه حمایت نموده و با این پروژه گازی مقابله کند.

وزیر امور خارجه آمریکا در سخنان خود در کنفرانس امنیتی مونیخ این خبر را اعلام نموده و تاکید نمود که هدف آمریکا ترویج سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینه انرژی است.

به گفته وی این ابتکار آمریکا از جمله باید از همکاری ها در زمینه های مالی حمایت کند.

آمریکا می خواهد به هر قیمتی از پروژه گازی نورد استریم 2 جلوگیری کند. دولت آمریکا به همین منظور در ماه دسامبر گذشته تحریم هایی را علیه شرکت هایی که در این پروژه گازی مشارکت می نمایند تصویب کرد .

با وجود اینکه هنوز حدود 150 کیلومتر از این پروژه گازی باقی مانده است، اما در حال حاضر پیشرفت آن متوقف شده است. شرکت هایی که در ساخت این پروژه مشارکت داشتند از آن خارج می شوند چرا که نگران عواقب تحریم های آمریکا هستند. دولت آلمان هم از رویارویی آشکار با آمریکا در این باره اجتناب می نماید و به جای آن بر رویکرد آشتی تاکید دارد .

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در اوایل ژانویه در دیداری با صدر اعظم آلمان اعلام نموده بود که روسیه قطعا به طور مستقل و بدون مشارکت شرکای خارجی خود این پروژه را تکمیل خواهد نمود .

پوتین ابراز امیدواری کرد که این پروژه گازی تا خاتمه امسال میلادی و یا در سه ماهه ابتدایی سال آینده اتمام و به بهره برداری برسد .

آمریکا به بهانه حمایت از امنیت انرژی اروپا با این پروژه مخالفت می نماید. واشنگتن این طور استدالال می نماید که اروپا با این پروژه به گاز روسیه وابسته می گردد .

تحریم های آمریکا در درجه اول بیشتر متوجه شرکت هایی است که با کشتی های خود در لوله گذاری در دریای بالتیک فعالیت می نمایند. طبق لایحه تحریمی آمریکا مدیران ارشد این شرکت ها تحریم شده اند، حق ورود به آمریکا را ندارند و سپرده های بانکی آنها در آمریکا ضبط می شوند.

مجری اصلی این پروژه گازی، غول انرژی روسیه شرکت گازپروم است. اما نیمی از هزینه آن را پنج شرکت اروپایی او ام وی، وینترشال، دآ، ان جی، اونیپر و شل برعهده گرفته اند. بیش از 90 درصد این پروژه خط لوله تمام شده، زمان شروع بهره برداری از این خط لوله سال 2020 و هزینه احداث آن 10 میلیارد یورو برآورد شده است.

خط لوله نورد استریم 2 گاز روسیه را به وسیله دریای بالتیک به آلمان انتقال خواهد داد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 2724

به "آمریکا برای شکست پروژه نورد استریم 2 پول خرج می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا برای شکست پروژه نورد استریم 2 پول خرج می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید