700 میلیون تومان به احداث بازارچه صنایع دستی یاسوج اختصاص یافت

به گزارش مجله هاستفا، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از اختصاص 700 میلیون تومان برای احداث بازارچه صنایع دستی در یاسوج خبر داد و گفت: اختصاص این اعتبار منوط به فراهم کردن زمین مورد نیاز توسط شهرداری یاسوج است.

700 میلیون تومان به احداث بازارچه صنایع دستی یاسوج اختصاص یافت

به گزارش مجله هاستفا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد، محمود باقری مدیرکل میراث فرهنگی استان در کارگروه گردشگری با اشاره به اهمیت احداث بازارچه های صنایع دستی اظهار کرد: تنها استان کشور هستیم که بازارچه صنایع دستی نداریم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد افزود: سازمان مرکزی 700 میلیون تومان اعتبار برای احداث بازارچه صنایع دستی در مرکز استان اختصاص داده که اگر نتوانیم زمین موردنیاز برای احداث این بازارچه را از طریق شهرداری یاسوج فراهم کنیم این اعتبار برگشت می خورد.

باقری به فعالیت واحدهای خدماتی و پذیرایی غیرمجاز در محورهای مواصلاتی استان اشارهکرد و افزود: این واحدها به علت اینکه فاقد پروانه بهره برداری هستند قابل نظارت نیستند و اداره کل راهداری به عنوان متولی جاده های استان باید برای مجوز این واحدها تدبیری اتخاذ کند.

او با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در تهران، گفت: شهرداری ها، امور عشایر، اتاق های بازرگانی و بخش خصوصی استان های مختلف 23 تا 26 بهمن ماه توانمندی های خود در حوزه گردشگری را در این نمایشگاه ارائه می دهند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بخش خصوصی کهگیلویه و بویراحمد برای حضور در این نمایشگاه اعلام آمادگی کرده است، بیان کرد: برای حضور در این نمایشگاه نیازمند همکاری همه ادارات و دستگاه های اجرایی استان هستیم.

باقری بیان کرد: حدود 80 نفر از استان در این نمایشگاه حضور پیدا می کنند که از ادارات می خواهیم در بحث حمل و نقل و اقامت با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همکاری کنند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 10 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 245

به "700 میلیون تومان به احداث بازارچه صنایع دستی یاسوج اختصاص یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "700 میلیون تومان به احداث بازارچه صنایع دستی یاسوج اختصاص یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید