کاهش هزینه و تسهیل صدور ویزا از سوی ژاپن برای ایرانی ها

به گزارش مجله هاستفا، معاون رئیس جمهور گفت: خوشبختانه در حال حاضر اقداماتی در مورد کاهش هزینه صدور ویزا و تسهیل در صدور آن از سوی ژاپن و ایران انجام شده که این مسئله می تواند به تقویت روابط گردشگری بین دو کشور یاری کند.

کاهش هزینه و تسهیل صدور ویزا از سوی ژاپن برای ایرانی ها

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، زهرا احمدی پور در ملاقات با کوبا یاشی سفیر ژاپن در تهران با بیان اینکه روابط دوستی ایران و ژاپن رابطه ای محبت آمیز است، گفت: امیدوارم این روابط محبت آمیز ادامه پیدا کند.

معاون رئیس جمهور گفت: ما با ژاپن دارای اشتراکات فرهنگی فراوانی هستیم و می توانیم با تمرکز بر روی این زمینه های مشترک فرهنگی برای معرفی ظرفیت های گردشگری دو کشور استفاده کنیم.

احمدی پور با بیان اینکه سران و مسئولان بلند پایه دو کشور تا به امروز ملاقاتهایی باهم داشتند و مذاکراتی در حوزه های مختلف انجام شده است اضافه نمود: محورهای این گفت وگوها می تواند زمینه ساز همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با سفارت ژاپن در تهران باشد.

معاون رئیس جمهور گفت: خوشبختانه در حال حاضر اقداماتی در مورد کاهش هزینه صدور ویزا و تسهیل در صدور آن از سوی ژاپن و ایران انجام شده که این مسئله می تواند به تقویت روابط گردشگری بین دو کشور یاری کند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه صحبت های خود اظهارداشت: برپایی نمایشگاه های مشترک باید به عنوان اولویت همکاری های دو کشور مطرح شود ضمن اینکه موضوعات دیگری مانند ایجاد برند حلال برای گردشگران ایرانی که به ژاپن سفر می نمایند نیز می تواند از دیگر محورهای همکاری بین دو کشور باشد.

احمدی پور ادامه داد: یکی از موضوعاتی که باید ژاپن نسبت به برطرف آن اقدام کند توصیه هایی است که وزارت خارجه ژاپن به گردشگران ژاپنی در مورد سفر به ایران در سایت خود منتشر نموده است در حالی که به نظر می رسد نیازی به این توصیه ها نیست چرا که ایران یکی از امن ترین مقاصد گردشگری دردنیا است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه گفت: روابط ایران و ژاپن را باید بتوان با موضوع فرهنگ تداوم بخشید که در این خصوص سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برنامه های مناسبی را دارد.

به گزارش میراث فرهنگی - در این ملاقات هم چنینکوبا یاشی سفیر ژاپن نیز ضمن ابراز خرسندی از ملاقات با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و تبریک انتصاب دکتر احمدی پور به وی گفت: سابقه دوستی ایران و ژاپن به هزار سال پیش باز می شود و علاوه بر طولانی بودن بسیار هم محبت آمیز است.

وی اضافه نمود: در طول سال های اخیر برگزاری مراسم مختلف و نیز برپایی نمایشگاه های گوناگون باعث تقویت روابط بین دو کشور شده است.

وی اضافه نمود: به عنوان مثال برپایی نمایشگاه سرامیک هنرمند ژاپنی درموزه ملی ایران و یا برپایی نمایشگاهی از تمدن ایران در سال 2016 در سه شهر ژاپن از جمله مراسم و نمایشگاه هایی است که در سال های اخیر در دو کشور با هدف تقویت روابط فرهنگی برگزار شده است.

کوبا یاشی ادامه داد: به مناسبت نودمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین ایران و ژاپن در نظر داریم در سال 2019 مراسمی را با هدف افزایش و تقویت روابط فرهنگی دو کشور برگزار کنیم که در همین ارتباط شورای فرهنگ ایران و ژاپن شکل گرفته و پیشنهاد ما این است که به این مناسبت نمایشگاهی از تاریخ، فرهنگ و تمدن ایران در ژاپن برگزار شود.

وی با بیان اینکه علاقه مند به فراگیری زبان فارسی هستم، اضافه نمود: کاملاً مطمئنم که برگزاری چنین نمایشگاه هایی می تواند به روابط بین دو کشور عمق ببخشد و آن را تقویت کند.

سفیر ژاپن در تهران ادامه داد: درباره همکاری با ایران چند چهارچوب در حوزه های مختلف تدوین شده است که یکی از آنها حوزه آموزش است و می توان سهمیه ای را برای بورسیه دانشجویان در ژاپن در نظر گرفت.

وی اضافه نمود: البته در حال حاضر ظرفیت بورسیه 14 دانشجو را داریم که با یاری آژانس همکاری های ایران و ژاپن می توان تعداد این تعداد را افزایش داد.

کوبا یاشی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه سفر به ایران برای گردشگران ژاپنی سفیری محبوب به حساب می آید اضافه نمود: باید مردمان کشورمان را برای سفر بیشتر تشویق کنیم و این تشویق ها می تواند سرلیست گفت وگو ها و مذارکات سران دو کشور باشد.

وی اضافه نمود: یکی از راهکارهای افزایش تقویت گردشگری ایران و ژاپن برقراری پروازهای مستقیم تهران - توکیو و هم چنین فعال کردن آژانس های جدید برای همکاری در این حوزه است.

کوبا یاشی اظهار داشت: با هدف تقویت و توسعه روابط گردشگری بین ایران و ژاپن مذاکراتی را نیز با وزارت امور خارجه ایران داشته ایم.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: تسنیم
انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 2813

به "کاهش هزینه و تسهیل صدور ویزا از سوی ژاپن برای ایرانی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش هزینه و تسهیل صدور ویزا از سوی ژاپن برای ایرانی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید