رویدادی دنیای طی 40 روز دیگر برای معرفی باشکوه ایران به دنیا

به گزارش مجله هاستفا، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره پیشبرد برنامه های کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری با مشارکت جمعی، درباره برگزاری باشکوه کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری در ایران توضیحاتی ارائه کرد.

رویدادی دنیای طی 40 روز دیگر برای معرفی باشکوه ایران به دنیا

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مرتضی رحمانی موحد در نخستین جلسه کمیته راهبری هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری با تاکید بر اهمیت برگزاری رویداد بین المللی هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری از تاریخ 6 لغایت 18 بهمن ماه سال جاری، گفت: با ایجاد تعامل و هماهنگی فرابخشی در قالب خرد جمعی، نیازهای الزامی و تاثیرگذار در برگزاری شایسته این رویداد مهم معین و با شکل گیری ابزارهای هماهنگی، تبلیغ مثبت و گسترده ای در راستای معرفی جمهوری اسلامی ایران توسط راهنمایان گردشگری از سراسر جهان، انجام خواهد گرفت.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و رئیس کمیته راهبری هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری ادامه داد: با بهره گیری از خرد جمعی در راستای احصای نیازها و معین ابزارهای هماهنگی فرابخشی، برگزاری باشکوه هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری محقق خواهد شد.

وی با بیان اینکه برگزاری هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری از دو منظر اصلی دارای دستاوردهای مهمی خواهد بود، افزود: برگزاری رویدادی بین المللی در کنار میزبانی از راهنمایان گردشگری کشورهای مختلف، زمینه ای مستعد برای معرفی ظرفیت های گردشگری و نیز اقدامی تاثیرگذار در تقابل تبلیغات منفی علیه جمهوری اسلامی ایران به شمار می آید.

رئیس کمیته راهبری هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری همچنین با تاکید بر اینکه به خدمت دریافت ظرفیت های فرابخشی در این رویداد سبب اعتلای نام ایران خواهد شد، افزود: این برنامه مسئولیتی فراتر از نگاه سازمانی بوده و تلاشی جمعی برای انعکاس داشته های بی شمار کشورمان به جهانیان را نیاز دارد.

رحمانی موحد همچنین با تاکید بر اهمیت غنای محتوای برنامه و بازدید راهنمایان در رویداد مذکور گفت: نیاز است هم راستا با تامین خدمات و امکانات پیش بینی شده برای مهمانان این رویداد، در راستای تقویت و غنی سازی محتوای برنامه ها نیز تلاش شود تا بهره مندی و دستاوردهای نهایی، در ابعاد و زوایای قابل انتظار محقق شود.

معاون گردشگری با اشاره به اینکه پیشبرد امور اجرایی و برنامه ریزی کنوانسیون راهنمایان در دو سطح کمیته راهبری و دبیرخانه اجرایی تحقق یافته است؛ گفت: نیاز است ارتباطات گسترده بخش ها و نهادهای موثر در برگزاری این رویداد هر 15 روز یک بار به صورت جلسات مستمر برگزار شود تا زنجیره یکپارچه از خدمات و برنامه هایی غنی پیش روی راهنمایان گردشگری مهمان گسترده شود.

وی مطرح نمود: برگزاری دو نوع پیش گشت و پس گشت در جنب این رویداد، تهیه بسته های سفر مربوطه، تامین نیازهای مربوط به حمل و نقل، اقامت، محتوای برنامه ها، پنل های تخصصی و بسیاری دیگر از امکانات تدارک دیده شده، بخشی از نیازهای متعددی به شمار می آید که به یاری ورود و تعاملات فرابخشی سایر بخش های مرتبط محقق شده است.

به گزارش میراث فرهنگی، کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری به عنوان یکی از مهم ترین و بزرگ ترین رویدادهای بین المللی در حوزه راهنمایان حرفه ای گردشگری جهان، هر دو سال یک بار زیر نظر مستقیم فدراسیون جهانی (WFTGA) در یکی از کشورها عضو برگزار می شود.

کشورهای واجد شرایط برای میزبانی برگزاری کنوانسیون، درخواست کاندیداتوری خود را به هیات مدیره فدراسیون تقدیم که پس از بررسی های لازم و بازدید های مکرر از توانمندی ها و زیرساخت های گردشگری موجود در کشورهای متقاضی، کشور میزبان را انتخاب خواهند کرد و در این میان جمهوری اسلامی ایران

برای نخستین بار پیروز به کسب عنوان میزبانی کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری در سال 2017 شد. لازم به ذکر است این رویداد از تاریخ 6 لغایت 18 بهمن ماه سال جاری در تهران و برخی شهرهای کشورمان از جمله زنجان، همدان، شیراز، یزد و اصفهان برگزار می شود و در قالب برنامه های پیش گشت، برپایی مجمع و پس گشت طراحی شده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: تسنیم
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 2811

به "رویدادی دنیای طی 40 روز دیگر برای معرفی باشکوه ایران به دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویدادی دنیای طی 40 روز دیگر برای معرفی باشکوه ایران به دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید