گزارش خبرنگاران از دوشنبه خونین در هند و مرگ 50 مسلمان توسط نظامیان هند

به گزارش مجله هاستفا، حمله بی رحمانه نظامیان هندی و هندوهای متعصب به مسلمانان بی دفاع هندی همزمان با سفر رئیس جمهور آمریکا تا به امروز 50 کشته داشته است.

گزارش خبرنگاران از دوشنبه خونین در هند و مرگ 50 مسلمان توسط نظامیان هند

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران؛ سرکوب مسلمانان توسط نظامیان هندی در کشمیر تازگی ندارد ولی دولت هند پیش از این علیه مسلمانان ساکن داخل خاک هند از اهرم قدرت استفاده نمی کرد و کوشش می کرد اعتراضات را به شکلی منطقی حل نماید.

پیروزی حزب بی جی پی برای دومین بار در انتخابات هند باعث به هم خوردن این رویه شد و مسلمانان هندی دومینو وار شاهد تصمیماتی شدند که تمام آنها علیه مسلمانان بود؛ لغو خودمختاری کشمیر! صدور حکم مسجد تاریخی بابری علیه مسلمانان، سلب تابعیت حدود دو میلیون مسلمان، تصویب قانون بازنگری تابعیت و...

مسلمانان برای دفاع از خود به خیابان ها آمدند تا نشان دهند که حاضر نیستند قانون بازنگری تابعیت که طبق ان غیرهندی ها تنها به شرط مسلمان نبودن تابعیت هندی دریافت می نمایند را تحمل نمایند در روزهای نخست 30 کشته دادند و نظامیان هندی 21 هزار نفر را بازداشت کردند ولی اینها باعث نشد مسلمانان پا پس بکشند.

حتی بانوان مسلمان نیز حدود 40 روز در خیابان های شهر دهلی نو تحصن کردند و اعلام کردند تا زمانی که دولت هند این قانون سیاه را لغو نکند به خانه خود باز نمی گردند، در این بین بدترین اتفاق ممکن برای مسلمانان رخ داد و رئیس جمهور تروریست آمریکا تصمیم گرفت به دهلی نو سفر کند.

برای دولت مودی جلوه زیبایی تلقی نمی شد اگر ترامپ با سیل معترضین مسلمان روبرو می شد به این دلیل کوشش کرد به سرعت رایزنی نموده و به اعتصاب ها خاتمه دهد، حرف مسلمانان کاملا معین بود: لغو قانون تبعیض مذهبی برای خاتمه یافتن اعتصاب ها.

هند که تصور می کرد با معترضین اتمام حجت نموده است روز دوشنبه و همزمان با ورود ترامپ به دهلی نو نظامیان تا دندان مسلح خود را به شکار مسلمانان فرستاد، عده زیادی لباس شخصی نیز با سلاح سرد از نظامیان هندی حمایت می کردند.

محمد ابراهیم یکی از مجروحان این فاجعه بزرگ می گوید: برای تشییع جنازه یکی از آشنایان خود رفته بودیم که حین بازگشت ناگهان 15 نفر با شمشیر و چماق به من و پدرم حمله کردند.

یکی از آنها فریاد می زد: بزنید این مسلمان را! وقتی به حالت نیمه بیهوشی رسیدم یکی از آنها گفت: بیائید او را آتش بزنیم! دیگری گفت: بیائید او را به زباله دانی بیندازیم، یکی از آنها پرسید اهل کجایی؟ گفتم: بریلی. همان فرد به دیگران گفت: او اهل محله من است او رها کنید بیائید سراغ شخص دیگری برویم.

ملت تایمز می نویسد: محمد ابراهیم هنوز هم در بیمارستان به سر می برد و به شدت مجروح شده است، پدر او نیز شرایط بهتری ندارد و تقریبا در حالت کما است.

از سوی دیگر خانواده بسیاری از افرادی که توسط نظامیان هندی کشته شده اند هنوز جنازه عزیزانشان را تحویل نگرفته اند و دولت هند نیز پاسخ معینی به آنها نمی دهد.

تنها بیمارستان بهادر مرگ 33 مسلمان را تائید نموده و این در حالی است که تعداد زیادی از افرادی زخمی و حتی جنازه ها به بیمارستان های دیگر منتقل شده است.

خانواده قربانیان این حادثه اعلام نموده اند: مسئولین بیمارستان پاسخ درستی به آنها نمی دهند و برای یافتن جنازه عزیزانشان باید به تمام بیمارستان های شهر سر بزنند.

این در حالی است که مدعیان حقوق بشر بازهم طبق عادت همیشگی خود سکوت نموده اند و نسبت به قتل عام مسلمانان در پایتخت هند هیچ عکس العملی نشان نداده اند.

نکته عجیب تر اینکه سفر ترامپ به هند با امضا قراردادی 3 میلیارد دلاری به خاتمه رسید که موضوع آن فروش تسلیحات به دولت دهلی نو بود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 2930

به "گزارش خبرنگاران از دوشنبه خونین در هند و مرگ 50 مسلمان توسط نظامیان هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش خبرنگاران از دوشنبه خونین در هند و مرگ 50 مسلمان توسط نظامیان هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید