گرانی املت ارتباطی به افزایش قیمت بنزین ندارد

به گزارش مجله هاستفا، رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان گفت: دلیل افزایش قیمت محصولاتی مانند تخم مرغ و گوجه فرنگی فصلی بوده و ارتباطی به افزایش قیمت بنزین ندارد.

گرانی املت ارتباطی به افزایش قیمت بنزین ندارد

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، عباس تابش در مورد دلایل افزایش قیمت برخی محصولات کشاورزی از جمله تخم مرغ در روز های اخیر، گفت: افزایش قیمت تخم مرغ هیچ ارتباطی به افزایش قیمت بنزین ندارد.

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان افزود: با مطالعه و بررسی قیمت تخم مرغ در 10 سال گذشته متوجه خواهیم شد که قیمت تخم مرغ هر ساله با ورود به فصل سرد سال افزایشی بوده و افزایش قیمت تخم مرغ در روز های اخیر مانند سال های گذشته تکرار شده است.

وی بیان داشت: به دلیل تغییر فصل و افزایش تقاضا قیمت تخم مرغ هر سال در ماه های سرد سال افزایش یافته است و این فرایند هر ساله تکرار شده است.

تابش در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برای تعدیل قیمت چه برنامه ای در دستور کار دارید، گفت: مسئول تولید تخم مرغ وزارت جهاد کشاورزی است بنابراین ما به مسئولان وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده ایم که عرضه را افزایش دهند.

* احتمال وضع عوارض صادراتی بر تخم مرغ

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان بیان داشت: در صورتی که عرضه افزایش نیابد وزارت صنعت مجبور خواهد شد برای تعدیل قیمت تخم مرغ، عوارض صادراتی برای صادرات تخم مرغ وضع کند.

وی همچنین در مورد افزایش قیمت میوه ها بعد از افزایش قیمت بنزین بیان داشت: در حال حاضر قیمت سیب و گوجه فرنگی افزایشی بوده است و افزایش قیمت این دو محصول کشاورزی هم ارتباطی به افزایش قیمت بنزین ندارد.

* کاهش عرضه منجر به افزایش قیمت سیب شد

تابش بیان داشت: سیب تا یک ماه پیش و قبل از افزایش قیمت بنزین محصولی سر درختی بود، اما اکنون این میوه به کالای انباری تبدیل شده و طبیعی است که با کاهش عرضه قیمت آن تغییر کند.

وی بیان داشت: سازمان حمایت در حال رصد و قیمت است تا جلوی گرانی و افزایش قیمت را بگیرد.

* دلیل افزایش قیمت گوجه فرنگی فصلی است

رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان همچنین در مورد افزایش قیمت گوجه فرنگی بیان داشت: با توجه به تغییر فصل هر سال قیمت گوجه فرنگی مانند قیمت تخم مرغ افزایش می یابد و امسال هم این افزایش قیمت تکرار شده است.

وی افزود: با ورود محصول گوجه مناطق جنوبی کشور به بازار تا یکی دو هفته آینده قطعا تعدیل قیمت در این محصول کشاورزی را خواهیم داشت.

گفتنی است بعد از اجرای طرح اصلاح مصرف سوخت که به طرح گرانی بنزین معروف شده، تاثیر اجرای این طرح بر 10 قلم کالا و خدمات اساسی در 31 استان کشور بررسی شده است براساس این گزارش میدانی قیمت برخی اقلام و کالا ها از جمله تخم مرغ و برخی میوه ها افزایشی بوده است.

نماشو: شبکه تبلیغاتی نماشو | آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، ثبت آگهی رایگان، آگهی رایگان اینترنتی، رپورتاژ رایگان

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 1804

به "گرانی املت ارتباطی به افزایش قیمت بنزین ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرانی املت ارتباطی به افزایش قیمت بنزین ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید