کرونا در تهران صعودی شد، احتمال بازگشت شرایط قرنطینه

به گزارش مجله هاستفا، علی ماهر گفت: بسیاری مردم علی رغم هشدار ها این بیماری را نادیده گرفته اند و آمار در بسیاری شهر ها در حال بازگشت به نقطه اوج است.

کرونا در تهران صعودی شد، احتمال بازگشت شرایط قرنطینه

به گزارش ایسنا، وی نسبت به اوج گیری آمار فوتی ها طی هفته های آینده هشدار داد و اضافه کرد: اگر با رعایت 86 پروتکل ابلاغی کار می کردیم، طبیعتا میزان ابتلا نباید اضافه کرده می شد، ولی احتمالا پروتکل ها غیر قابل اجراست. این پروتکل ها در محدوده های شهری نظیر مترو جواب نمی دهد و مردم باز هم در فضای بسیار نزدیک به یکدیگر تردد می کنند.

ماهر با اعلام اینکه به نظر می رسد که باید به سمت شرایط قرنطینه ای شدیدتر پیش رویم، تاکید کرد: شرایط فعلی به هیچ وجه مطلوب نیست. کاهش هزار نفر بستری به کمتر از 300 مورد در روز، ناشی از قرنطینه، سخت گیری ها و رعایت مردم بود که تا 23 فروردین ادامه داشت. با ابلاغ پروتکل ها و باز شدن اصناف، مردم پروتکل ها را به دست فراموشی سپردند. شاید هم برای بازگشت مردم به جامعه اندکی زود بود.

وی بازگشایی ها را ناشی از درخواست طیفی از مردم و کسبه آسیب دیده مطرح نمود و گفت: ستاد کرونای تهران پیشنهاد کرد ساعت اداری شناور شود و این پیشنهاد را به شورای شهر انتقال داده ایم که قطعا کمک کننده است و امیدواریم تصویب شود.

وی که در یک برنامه رادیویی صحبت می کرد، تاکید کرد: مردم نباید قضیه را تمام شده بدانند و باید تا جایی که می توانند رعایت کنند. اگر همه از ماسک استفاده و فاصله مناسب را رعایت کنند، مطمئن باشید اتفاقی برای هیچکس نمی افتد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: فرارو
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 3971

به "کرونا در تهران صعودی شد، احتمال بازگشت شرایط قرنطینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در تهران صعودی شد، احتمال بازگشت شرایط قرنطینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید