کابل برای استقبال از نخست وزیر پاکستان تعطیل عمومی اعلام شد

به گزارش مجله هاستفا، دولت افغانستان فردا پنجشنبه را برای استقبال از سفر رسمی عمران خان نخست وزیر پاکستان به این کشور کابل پایتخت را تعطیل عمومی خاطرنشان کرد و بدنبال آن مجلس نمایندگان نیز فرایند رای دهی به اعضای کابینه را به روز شنبه موکول کرد.

کابل برای استقبال از نخست وزیر پاکستان تعطیل عمومی اعلام شد

بشیراحمد تینج نامزد و سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی افغانستان که امروز چهارشنبه برنامه های کاری خود را برای دریافت رای اعتماد به مجلس ارائه می کرد گفت براساس دستور دفتر ریاست جمهوری فردا پنجشنبه کابل برای تأمین بهتر امنیت در راستای استقبال از نخست وزیر پاکستان تعطیل اعلام شده است.

مجلس افغانستان که قرار بود فردا پنجشنبه به 10 نامزد وزیر کابینه دولت محمداشرف غنی رای اعتماد دهد با اعلام این خبر فردا را تعطیل و فرایند رای دهی به وزیران پیشنهادی را به شنبه آینده موکول کرد.

عمران خان نخست وزیر پاکستان قرار است فردا پنجشنبه به دعوت رسمی محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان به کابل سفر کند و در این سفر با مقامات این کشور در باره مذاکرات صلح افغانستان و توسعه همکاری های سیاسی، امنیتی و اقتصادی میان دو کشور گفت وگو و مصاحبه کند.

یک هیأت تجاری پاکستان پیش از سفر نخست وزیر پاکستان به کابل سفر کرد و در این سفر با مقامات بلند پایه دولت افغانستان از جمله رییس جمهوری و دکتر عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه ملی دیدار و گفت وگو کرد.

گفته می شود این هیأت پاکستانی که ریاست آنرا مشاور عمران خان نخست وزیر برعهده دارد در باره افزایش مبادلات کالاهای بازرگانی، ترانزیت اموال بازرگانی دو کشور بویژه انتقال کالاهای پاکستان از طریق افغانستان به کشورهای آسیای میانه بحث و گو می کند.

روابط اقتصادی و تجارتی افغانستان طی 20 سال گذشته با تاثیر پذیری از روابط سیاسی با فراز و فرودهای زیادی روبرو بوده و براساس گفته های اتاق تجارت افغانستان طی 20 سال مبادلات کالاهای تجاری بین دو کشور همواره رو به کاهش بوده است.

پاکستان تلاش دارد جایگاه نخست خود را در تجارت افغانستان که اکنون جمهوری اسلامی ایران جایگزین آن شده است دوباره بدست آورد. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 29 آذر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 5859

به "کابل برای استقبال از نخست وزیر پاکستان تعطیل عمومی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کابل برای استقبال از نخست وزیر پاکستان تعطیل عمومی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید