پیشنهاد نجومی سپاهان و تراکتور به ترابی برای نیم فصل!

به گزارش مجله هاستفا، پرسپولیس با وجود 8 بازیکنی که در تابستان و پاییز سال جاری جذب کرد همچنان به خاطر از دست دادن 5+1 بازیکن مهمش در ماه های اخیر احساس کمبود بازیکن می نماید. این را بگذارید کنار محرومیت آل کثیر به عنوان یکی از خرید های تازه اش تا معین گردد یحیی در ازای از دست دادن 7 بازیکن، 7 تا جدید گرفته، اما وقتی شاخص سنجیدن، کیفیت فنی بازیکنان باشد، کفه ترازوی از دست رفته ها سنگین تر خواهد شد چرا که در این سمت ترازو بهترین های تیم طی دو سه فصل گذشته قرار داشتند.

پیشنهاد نجومی سپاهان و تراکتور به ترابی برای نیم فصل!

شجاع بهترین مدافع تیم طی سه فصل گذشته، ترابی بهترین بازیکن تیم و حتی در کل لیگ نوزدهم، علیپور بهترین گلزن باشگاه طی سه فصل گذشته، بشار رسن یکی از بهترین هافبک های آسیا و البته بیرانوند که خودش وزنه مهمی در قهرمانی های قبلی بود.

جای خالی بعضی از این نفرات با درخشش نفراتی مثل حامد لک پر شد، اما برای بعضی دیگرشان هم جانشینی پیدا نشد. حالا، اما داشته های پرسپولیس و یحیی هم کم کم آب می رود و به تدریج معین خواهد شد که این تیم چقدر بازیکن کم دارد و در چند پست تا چه حد احساس کمبود می نماید.

در شرایطی که بعضی باشگاه های عظیم عملاً تحرکات شان را برای جابجایی نیم فصل شروع نموده اند، به نظر می رسد پرسپولیس به خاطر دو بازی عقب افتاده فعلاً به صورت جدی وارد این حوزه نشده، اما همان مطلب پیش گفته یعنی کمبود بازیکن در چند پست، یحیی و کادرش را وادار نموده تا برای دریافت بازیکنان جدید به باشگاه تشر بزنند و باشگاه هم دنبال نفرات جدید باشد.

کادر فنی پرسپولیس اعتقاد دارد این تیم حتی جای بازیکن متوسط هم نیست و نباید اقدام به جذب بازیکنان معمولی نمایند بلکه یا باید دنبال ستاره باشند با بهترین های لیگ را برای خود نمایند. البته تجربه جذب آرمان رمضانی و ناکارآمدی اش در خط حمله پرسپولیس هم باعث شده تا یحیی به این تجربه مهم دست یابد که چنانچه برای پر کردن فهرست اقدام به جذب بازیکن جدید کند، دودش به چشم خودش خواهد رفت و بیشتر از هر چیز خودش لطمه می بیند. از سوی دیگر هم مسأله محدودیت اقتصادی باشگاه، هم کمبود بازیکن شاخص در میانه فصل، پیدا کردن مهره های شاخص در پست های مد نظر را بسیار سخت تر هم خواهد نمود و یحیی باید با این محدودیت ها هم کنار بیاید.

پرسپولیس برای جابجایی زمستانی دنبال سه بازیکن است. در واقع هدفگذاری کادر فنی اینگونه است که اگر آن ها بتوانند سه بازیکن مورد نظرشان را جذب نمایند شرایط تیم شان خوب می شود و نیازی به تغییرات بیشتر ندارند.

مهدی ترابی مهم ترین و جذاب ترین هدف پرسپولیس در فصل جابجایی زمستانی خواهد بود. همین حالا بعضی طرفداران دو آتشه پرسپولیس معتقدند باشگاه به هیچ وجه نباید دنبال این بازیکن برود چرا که او تیم را در مقطعی حساس به خاطر پول رها نموده و رفته، اما در نقطه مقابل بسیاری از طرفداران و البته کادر فنی دوست دارند دوباره این بازیکن تأثیرگذار و فنی را به خدمت بگیرند و از توانایی هایش استفاده نمایند.

خواستن پرسپولیس یک چیز است و فراهم شدن مقدمات جذب این بازیکن چیز دیگری است که میسر شدنش شاید به این راحتی ها نباشد. هر چند جدا شدن ترابی از پرسپولیس آسان بود و از ترانسفر او هیچ پولی به باشگاه نرسید، اما حالا پرسپولیس باید منتظر باشد و ببیند باشگاه العربی دقیقاً چه شرایطی را برای انتقال این بازیکن اعلام خواهد نمود.

از سوی دیگر مهدی ترابی خودش هم می داند چنانچه کادر فنی و باشگاه پرسپولیس شرایط بازگشت او را فراهم نمایند، به این بازیکن خدمت عظیمی نموده اند و ترابی باید از خدایش هم باشد که می تواند با بازگشت به پرسپولیس محبوبیت از دست رفته اش را پس بگیرد.

در واقع باشگاه پرسپولیس انتظار دارد به خاطر مسأله فسخ قرارداد ترابی، اگر قرار شد العربی مثلاً 150 هزار دلار بابت رضایتنامه او بخواهد، خود ترابی این رقم را پرداخت کند که هنوز معین نیست این بازیکن چه واکنشی به خواسته باشگاه قبلی اش دارد. اما سختی کار پرسپولیس برای بازگرداندن ستاره فصل گذشته اش محدود به مسأله پرداخت احتاقتصادی مبلغ رضایتنامه نیست چرا که ترابی همین حالا در ایران مشتریان پر و پا قرص و پولداری دارد. گفته می شود هم سپاهان هم تراکتور بشدت دنبال جذب مهدی ترابی هستند و از آنجایی که شرایط اقتصادی شان نسبت به پرسپولیس بهتر هم هست پیشنهاد های جالبی به او داده اند.

در اردوی پرسپولیس شایعه شده تراکتور و سپاهان برای نیم فصل به ترابی پیشنهاد قراردادی 10 میلیارد تومانی داده اند که اگر این شایعه واقعیت داشته باشد، می تواند شماره 9 سابق پرسپولیس را برای کج کردن راهش از تهران به سمت اصفهان یا تبریز هوایی کند. در عین حال وقتی بحث این مبالغ کلان پیش می آید طبیعتاً ایجنت مرتبط با این بازیکن هم به سمت رقم بالاتر تمایل پیدا خواهد نمود چرا که مبلغی که به او خواهد رسید هم بالاتر خواهد رفت که این می تواند برای پرسپولیس نگران نماینده باشد.

در این میان سپاهان که حتی نیمکت پر و پیمانی دارد و تعویضی هایش نیز جزو بهترین های لیگ هستند هم می خواهد خودش را قوی تر کند، هم اجازه ندهد پرسپولیس قوی تر شود. ضمن اینکه تراکتور ضمن دنبال کردن هدف دوم سپاهان، دنبال یک مهره تأثیرگذار می شود تا از این چیزی که الان هست به تیم بهتری تبدیل شود، اما پرسپولیس با برگرداندن ترابی هم دنبال بالا بردن عنصر خلاقیت در خط میانی است، هم به صورت توأمان به بحث تقویت خط حمله و برطرف مشکل گلزنی اش فکر می نماید که باید دید در جنگ جابجاییی یک ماه پیش رو قادر به راندن حریفان دیگرش برای جذب ترابی هست یا خیر.

ایران ورزشی

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: فرارو
انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 6506

به "پیشنهاد نجومی سپاهان و تراکتور به ترابی برای نیم فصل!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد نجومی سپاهان و تراکتور به ترابی برای نیم فصل!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید