پاکستان با ارسال نامه ای به شورای امنیت خواستار حل مسئله کشمیر شد

به گزارش مجله هاستفا، وزیر خارجه پاکستان با ارسال نامه ای به شورای امنیت سازمان ملل تاکید کرد: لغو خودمختاری کشمیر توسط هند خطری برای تمام ساکنین این منطقه است.

پاکستان با ارسال نامه ای به شورای امنیت خواستار حل مسئله کشمیر شد

به گزارش دفتر منطقه ای مجله هاستفا به نقل از اکسپرس نیوز، شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان بازهم برای مسئولین شورای امنیت سازمان ملل نامه نوشت.

وی ضمن یادآوری مسئله کشمیر شرح داد: لغو خودمختاری این منطقه توسط هند ساکنین کشمیر را به خطر انداخته است.

قریشی تاکید کرد: هند با صدور مجوز کار برای غیر کشمیری ها عملا تلاش می کند که هندوها به کشمیر بروند و رفته رفته مسلمانان تبدیل به اقلیتی ضعیف شوند.

وزیر خارجه پاکستان از مسئولین شورای امنیت خواست موضعی قاطع در قبال مسئله کشمیر داشته باشند و برای حل مشکل میلیون ها مسلمان تلاش کنند.

معاون حزب تحریک انصاف در این نامه نوشت: صدور مجوز کار برای غیر کشمیری ها توسط زیرپا گذاشتن تفاهمنامه های پیشین شورای امنیت سازمان ملل است و باید با قاطعیت پاسخ داده شود.

وی اضافه کرد: طی ماه های اخیر و از زمان لغو یک طرفه خودمختاری کشمیر توسط هند، هندوهای زیادی دسته دسته راهی کشمیر می شوند تا تناسب جمعیت در این منطقه را به هم بزنند.

وزیر خارجه پاکستان اضافه کرد: متاسفانه دولت دهلی نو از توجه جامعه جهانی به مسئله کرونا سوءاستفاده کرده و در حال انتقال هندو مذهب های بیشتری به کشمیر است.

گفتنی است طبق تفاهم نامه های پیشین که بین دولت هند و پاکستان امضا شده و مورد تأیید سازمان ملل هم بود کشورهای هند و پاکستان نمی توانستند یک جانبه برای کشمیر تصمیم گیری کنند و آینده این منطقه باید با رای ساکنین آن تعیین می شد.

هند به بهانه های مختلف اجازه نمی داد که همه پرسی در این منطقه برگزار شود ولی اخیراً با زیر پا گذاشتن تفاهم نامه های قبلی خودمختاری این منطقه را لغو کرده و با استقرار صدها هزار نظامی در تلاش است اکثریت مسلمان منطقه را به اقلیت تبدیل کند.

هند طی 3 دهه اخیر بیش از 100هزار مسلمان کشمیری را کشته و باعث مفقود الاثر شدن 10 هزار نفر دیگر شده است.

مردم کشمیر پس از لغو خودمختاری توسط هند 8 ماه تمام است که در خانه های خود حبس شده اند و هند در تمام منطقه حکومت نظامی اعلام کرده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 خرداد 1399 بروزرسانی: 17 خرداد 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 3629

به "پاکستان با ارسال نامه ای به شورای امنیت خواستار حل مسئله کشمیر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکستان با ارسال نامه ای به شورای امنیت خواستار حل مسئله کشمیر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید