شمار مبتلایان کرونا در هند از روسیه پیشی گرفت

به گزارش مجله هاستفا، تیمی از دانشمندان در دانشگاه میشیگان پیش بینی کرده اند شمار مبتلایان کرونا در هند که اکنون پس از آمریکا و برزیل قرار گرفته است طی ماه جاری از 800 هزار نفر عبور کند.

شمار مبتلایان کرونا در هند از روسیه پیشی گرفت

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

همه گیری کرونا در هند پس از رفع محدودیت های مقابله ای به منظور جلوگیری از فروپاشی مالی که منجر به فقر میلیون ها نفر می شد با افزایش شمار مبتلایان جدید، به سومین شیوع گسترده در جهان تبدیل شد.

به گزارش ایسنا، بر اساس داده های وزارت بهداشت هند، این کشور با ثبت مجموع 698 هزار و 817 مبتلا به بیماری کووید-19 در حال حاضر از روسیه سبقت گرفته و در رتبه سوم کشورهای درگیر کرونا در جهان واقع شده است.

تیمی از دانشمندان در دانشگاه میشیگان پیش بینی کرده اند شمار مبتلایان کرونا در هند که اکنون پس از آمریکا و برزیل قرار گرفته است طی ماه جاری از 800 هزار نفر عبور کند.

در حال حاضر 19 هزار و 707 نفر از مبتلایان به کرونا در هند جان خود را از دست داده اند که آمار فوق این کشور را از نظر شمار قربانیان کرونا در رتبه هشتم جهان قرار داده است.

هند به رغم اجرای یکی از گسترده ترین قرنطینه های جهان در پایان ماه مارس و زمانی که کمتر از 1000 مبتلا به کرونا در این کشور وجود داشت، در توقف فرایند مبتلایان جدید ناکام مانده است. نارندرا مودی، نخست وزیر هند مجبور به رفع محدودیت ها در ماه ژوئن شد تا اقتصاد کشور را که در بیش از چهار دهه برای نخستین بار تحت فشاری این چنینی قرار گرفته بود، نجات دهد.

با ادامه فرایند تغییر کانون شیوع جهانی کرونا، هند به یکی از کشورهایی که به شدت درگیر شیوع کرونا شده، تبدیل شده است. شیوع این بیماری در چین آغاز شد، به اروپا گسترش یافت و در حال حاضر در کشورهای در حال توسعه ای مانند برزیل و هند که سیستم مراقبت های بهداشتی ضعیف تری دارند، در حال گسترش است. از اواخر ماه مارس، ایالات متحده آمریکا بیشترین موارد ابتلا را در سطح جهان داشته و هنوز هم با سرعت به شمار مبتلایان جدید روزانه این کشور اضافه می شود.

این بیماری همه گیر، هند، کشوری 1.3 میلیارد نفری را که زیرساخت های مراقبت های بهداشتی آن با کمبود پرسنل و بودجه روبرو است، تحت فشار زیادی قرار داده است. هند حتی پیش از شیوع کروناویروس، از بین 195 کشور جهان در دسترسی به مراقبت جهانی و کیفیت آن امتیاز 154 را به خود اختصاص داده بود.

پس از شیوع شدید کرونا در دهلی نو، پایتخت هند و بمبئی، مرکز مالی مهم این کشور، کروناویروس اکنون مناطق شمالی کشور را به شدت درگیر کرده است. میلیون ها کارگر مهاجر که مشاغل روزمزد مستقر در شهر خود را از دست داده اند، اکنون به روستاهایشان بازگشته اند. این امر مسیرهای جدید انتقال ویروس را به مناطق روستایی را ایجاد کرده است که تجهیزات پزشکی حتی در آن ها ضعیف تر است.

بنا بر گزارش بلومبرگ، در حالی که موارد تأیید شده روزانه ابتلا به کرونا در هند بسیار زیاد بوده و به بیش از 20 هزار مورد در روز می رسد، افزایش آمار مرگ و میر ناشی از این عفونت در این کشور چندان چشمگیر نبوده است، گرچه نگرانی هایی مبنی بر عدم گزارش کامل مرگ و میرها نیز در هند مطرح شده است. نسبت رسمی مرگ و میر ناشی از کرونا در هند در مقایسه با کشورهایی مانند ژاپن و آلمان کمتر بوده و شاید جمعیت جوان تر آن که احتمال ابتلای آن ها به نوع وخیم عفونت کمتر است، عامل مهمی است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 4511

به "شمار مبتلایان کرونا در هند از روسیه پیشی گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار مبتلایان کرونا در هند از روسیه پیشی گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید