نفتکش حامل سوخت ایران وارد آب های ونزوئلا شد

به گزارش مجله هاستفا، در تقابل با تحریم های ظالمانه آمریکا، اولین نفتکش از مجموع سه نفتکش ایرانی وارد حریم آب های ونزوئلا شد.

نفتکش حامل سوخت ایران وارد آب های ونزوئلا شد

به گزارش به نقل از بلومبرگ، به رغم تحریم های ظالمانه واشنگتن، امروز (دوشنبه) اولین نفتکش از مجموع سه نفتکش حامل سوختِ ایرانی وارد حریم آب های ونزوئلا شد.

به نوشته این خبرگزاری اولین نفتکش ایران با نام فارست (Forest) به همراه پرچم ایران وارد حریم آبی ونزوئلا شده است. این نفتکش در غرب آسیا بارگیری شده و بدون ایجاد مزاحمتی وارد آب های ونزوئلا شده است.

این پایگاه خبری همچنین گفته است بر اساس ردیابی هایی که به دستش رسیده، نفتکش ایران در حال حاضر راستا خود را به سمت پالایشگاه بندری ال پالیتو (El Palito) ادامه می دهد.

بلومبرگ همچنین در این باره نوشت: یکی از سه نفتکش ایران مقدار زیادی سوخت به ونزوئلا می رساند و هدف آن نیز تقابل و تضعیف کوشش های آمریکاست.

به تازگی نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا گفت کاراکاس در حال تدوین قانون جدیدی است که به غلبه بر تأثیر تحریم های آمریکا علیه این کشور یاری خواهد نمود.

به گفته رئیس جمهور ونزوئلا، یک نظرسنجی جدید انجام خواهد شد تا تعیین گردد که بخش های مختلف اقتصاد این کشور به دلیل تحریم های آمریکا چه آسیب هایی دیده اند. مادورو اظهار کرد، قانون جدید شامل تدابیری خواهد بود که تأثیرات منفی اقتصادی، اقتصادی و اجتماعی تحریم های ایالات متحده را کاهش می دهد.

دولت آمریکا هفته گذشته تحریم های جدیدی را علیه افراد و نهاد های مرتبط با برنامه تسلیحات هسته ای و موشکی متعارف ایران از جمله وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران و رئیس جمهور ونزوئلا گفت.

وزیر خارجه آمریکا با اعلام خبر تحریم رئیس جمهور ونزوئلا گفت نیکلاس مادورو به دلیل تقویت روابط با ایران تحت تحریم قرار می گیرد.

آمریکا پس از ناتوانی در تصویب قطعنامه تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران در شورای امنیت، مدعی استفاده از مکانیسم ماشه برای بازگرداندن تمامی تحریم ها علیه تهران است. اتحادیه اروپا پیش از این اعلام نموده بود که آمریکا نمی تواند با توسل به مکانیسم ماشه، تحریم های سازمان ملل علیه ایران را فعال کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 5188

به "نفتکش حامل سوخت ایران وارد آب های ونزوئلا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نفتکش حامل سوخت ایران وارد آب های ونزوئلا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید