نظر عجیب مدیرعامل مایکروسافت درباره دورکاری

به گزارش مجله هاستفا، مایکروسافت یکی از شرکتهای فناوری بوده که از دورکاری کارکنانش به دلیل شیوع ویروس کرونا سود برده اما مدیرعامل این شرکت معتقد است دورکاری مثل خوابیدن در سرکار است.

نظر عجیب مدیرعامل مایکروسافت درباره دورکاری

به گزارش خبرگزاری مالی ایران، ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت در نشست CEO Council وال استریت ژورنال گفت: ملاقاتهای آنلاین می تواند کارمندان را خسته کند و تغییر از ذهن کاری به زندگی خصوصی را سخت سازد. هنگامی که شما از خانه کار می کنید، گاهی مثل این است که در محل کار می خوابید.

وی با اشاره به مطالعاتی که روی مغز انجام گرفته، گفت: ملاقاتهای ویدیویی می تواند بسیار خسته نماینده باشد. 30 دقیقه ملاقات ویدیویی در صبح به دلیل تمرکزی که باید در ویدیو داشته باشید، شما را خسته می نماید.

مدیرعامل مایکروسافت گفت: دورکاری بعضی از مزایای کار در محیط اداری را ندارد. ملاقاتهای ویدیویی بیشتر معاملاتی هستند و کار پیش از این ملاقاتها و پس از ملاقاتها انجام می گردد.

مایکروسافت محصول جدیدی دارد که روی این موضوع متمرکز شده است. این محصول به نام Together Mode افراد شرکت نماینده در تماسهای ویدیویی را در فضای مجازی مانند سالن اجتماعات، اتاق کنفرانس یا کافی شاپ قرار داده و اجازه می دهد فضایی مانند محیط کار را بازسازی نمایند.

ارزش سهام مایکروسافت سال جاری که مشتریان سازمانی به دلیل دورکاری کارمندانشان، تقاضای بیشتری برای خدمات ابری و اشتراکهای نرم افزار مبتنی بر اینترنت این شرکت داشته اند، بیش از 30 درصد صعود نموده است.

نادلا همچنین اظهار کرد: پاندمی به وی درباره ارزش تغییر بین کار و فعالیتهای شخصی آموخته و وی توجه بیشتری به برنامه اش داشته است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، مدیرعامل مایکروسافت از کارمندانی که در زمان دورکاری به این شرکت پیوسته اند، ابراز حمایت کرد و گفت: این کارمندان باید با ما همراه شوند. یادگیری، مهارت آموزی مجدد و ارتقای مهارت موضوع مهمی خواهد بود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 5307

به "نظر عجیب مدیرعامل مایکروسافت درباره دورکاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظر عجیب مدیرعامل مایکروسافت درباره دورکاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید