موافقت رئیس جمهوری با پیشنهاد دکتر مونسان، تامین رایگان یا اقساطی زمین برای ساخت هتل در 500 نقطه کشور

به گزارش مجله هاستفا، رئیس جمهوری با تأمین زمین موردنیاز برای ساخت هتل و اجرای طرح های گردشگری در 500 نقطه از کشور به صورت رایگان یا با اقساط 20ساله موافقت کرد.

موافقت رئیس جمهوری با پیشنهاد دکتر مونسان، تامین رایگان یا اقساطی زمین برای ساخت هتل در 500 نقطه کشور

به گزارش مجله هاستفا به نقل از مرکز روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، علی اصغر مونسان، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری 28 اردیبهشت ماه در نامه ای خطاب به رئیس جمهوری، موضوع تأمین زمین مورد احتیاج در 500 نقطه از سطح کشور برای ساخت هتل و سایر تأسیسات محرک بخش گردشگری را مطرح نمود که محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهوری در پاسخ به این درخواست، از موافقت رئیس جمهور با آن خبر داده است.

در متن نامه مونسان آمده است:

همانطور که استحضار دارید این سازمان در راستای حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی، تسهیلات لازم را برای برخورداری سرمایه گذاران از مشوق های حمایتی از جمله پرداخت تسهیلات معافیت های گمرکی، معافیت های مالیاتی، معافیت عوارض، پروانه ساختمانی واگذاری اراضی مورد احتیاج برای اجرای طرح های گردشگری و … فراهم نموده است.

در حال حاضر تقاضاهای قابل توجهی توسط سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری در تأسیسات گردشگری خصوصاً ساخت هتل های 4 و 5 ستاره در کلان شهرها وجود دارد.

لذا به منظور توسعه زیر ساخت های بخش گردشگری و پیرو مذاکره حضوری و نظر مساعد حضرتعالی خواهشمند است دستور فرمایند دستگاه های اجرایی نسبت به تأمین زمین مورد احتیاج در 500 نقطه از سطح کشور برای ساخت هتل و سایر تأسیسات محرک بخش گردشگری به صورت رایگان یا اقساط بلند مدت حداقل 20 ساله به این سازمان اقدام تا در قالب فرصت های سرمایه گذاری به متقاضیان واجد شرایط واگذار گردد.

محمود واعظی - رئیس دفتر رئیس جمهوری - نیز موافقت رئیس جمهور برای اقدام در این باره را با تصویر نامه به وزرای راه و شهرسازی، کشور، جهاد کشاورزی و رئیس سازمان برنامه و بودجه ارجاع داده که در آن بر این اقدام تاکید و خواسته شده است که نتیجه آن نیز گزارش گردد.

در متن نامه واعظی آمده است: نامه 982100/5454 مورخ 1398/2/28 سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با موضوع پیشنهاد تأمین زمین مورد احتیاج در 500 نقطه کشور برای ساخت هتل و سایر تأسیسات محرک بخش گردشگری که تصویر آن به پیوست ارسال می گردد به رئیس جمهوری رسیده، پی نوشت شد: مونسان مورد بسیار خوبی را اعلام نموده اند، اقدام و گزارش کنید.

منبع: میراث آریا
انتشار: 2 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 226

به "موافقت رئیس جمهوری با پیشنهاد دکتر مونسان، تامین رایگان یا اقساطی زمین برای ساخت هتل در 500 نقطه کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت رئیس جمهوری با پیشنهاد دکتر مونسان، تامین رایگان یا اقساطی زمین برای ساخت هتل در 500 نقطه کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید