محاکمه مالباخته به خاطر مرگ دزد

به گزارش مجله هاستفا، مردی که بعد از سرقت تلفن همراهش دزد را دنبال نموده و مرد دزد حین تعقیب وگریز تصادف نموده و جانش را از دست داده است به اتهام تسبیب در قتل محاکمه شد.

محاکمه مالباخته به خاطر مرگ دزد

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران و به نقل از خبرگزاری همشهری آنلاین، رسیدگی به این پرونده از سال گذشته با خبر تصادف منجر به مرگ یک جوان شروع شد. پس از اعزام مأموران به محل حادثه و تحقیقات اولیه معین شد که مرد جوان دزد بوده و پس از سرقت گوشی تلفن همراه فردی قصد فرار داشته که در برخورد با یک خودرو کشته شده است.

صاحب تلفن همراه که در محل حضور داشت در شرح ماجرا به پلیس گفت: در حال صحبت کردن با تلفن همراهم بودم که پسر جوانی سوار بر موتور آن را از من سرقت و فرار کرد. من هم بلافاصله او را تعقیب کردم اما او به یکباره خلاف جهت خودروها وارد اتوبان آزادگان شد و من هم تعقیبش کردم که دقایقی بعد با چند خودرو برخورد کرد و به زمین افتاد، خودم با اورژانس تماس گرفتم اما امدادگران اورژانس پس از حضور و معاینه این جوان مرگش را تأیید کردند.

پس از آن راننده ای که با جوان دزد برخورد نموده و موجب مرگ او شده بود بازداشت شد و درباره این ماجرا گفت: در حال رانندگی بودم که به یکباره موتوری خلاف جهت و با سرعت زیاد به سمتم آمد هرچه کوشش کردم با او تصادف نکنم نشد.

در ادامه جسد پسر جوان به پزشکی قانونی منتقل شد تا هویت او شناسایی گردد. پس از آن تحقیقات تکمیلی پلیس روشن کرد که وی رضا نام داشته و از دزدان سابقه داری است که تا به امروز چندین بار به خاطر موبایل قاپی دستگیر شده است.

با اینکه دزد بودن فرد معین شد اما خانواده اش از مالباخته شکایت نموده و او را مسبب مرگ فرزندشان معرفی کردند. به همین خاطر مرد مالباخته به اتهام تسبیب در قتل بازداشت شد و در بازپرسی ها یک بار دیگر تکرار کرد که قصد به خطر انداختن جان مقتول را نداشته است و فقط به دنبال پس دریافت تلفن همراهش بوده که این اتفاق رخ داد.

با این حال کیفرخواست علیه او صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه 6 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. متهم در جلسه رسیدگی به این پرونده حاضر شد و گفت: من فقط می خواستم تلفن همراهم را پس بگیرم چون شماره تلفن و عکس و مدارک زیادی در گوشی ام ذخیره نموده بودم. آن روز هم وقتی او وارد اتوبان آزادگان شد و خلاف جهت رفت فکر نمی کرد من او را تعقیب کنم اما چون خیلی به او نزدیک بودم این کار را کردم و در یک لحظه کنترل موتورش را از دست داد و با سرعت به خودرویی که از مقابلش می آمد خورد و به زمین افتاد. در این ماجرا ممکن بود من هم جانم به خطر بیفتد و خودرویی به من برخورد کند.

پس از اظهارات متهم و وکیل مدافعش قضات برای صدور رأی وارد شور شدند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 5816

به "محاکمه مالباخته به خاطر مرگ دزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محاکمه مالباخته به خاطر مرگ دزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید