قیمت آپارتمان؛ حداقل بودجه خرید مسکن در تهران

به گزارش مجله هاستفا، قیمت های پیشنهادی مربوط به فایل های عرضه شده به بازار معاملات مسکن شهر تهران هم اکنون یکی از مراجع قابل استناد برای تخمین حداقل بودجه خرید مسکن در پایتخت است.

قیمت آپارتمان؛ حداقل بودجه خرید مسکن در تهران

جهت دریافت خدمات پتینه کاری سقف با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش دنیای اقتصاد؛ در شرایط فعلی ارزان ترین فایل ها برای خرید مسکن در شهر تهران از چند ویژگی مهم برخوردار هستند که مجموع این شرایط آن ها را به فایل هایی تبدیل نموده است که می توان از آن ها به عنوان مرجعی برای اطلاع از سطح حداقلی بودجه مورد احتیاج برای خرید آپارتمان استفاده کرد.

البته سطح حداقلی بهای خرید آپارتمان در هر منطقه متفاوت است و به طور معمول هر چه افراد، متقاضی خرید مسکن در محلات مرغوب تر و مناطق و محلات بالاتر باشند سطح حداقلی بودجه مورداحتیاج برای خرید آپارتمان در آن محلات نیز افزایش خواهد یافت. با این حال هم اکنون ارزان ترین واحد های مسکونی در هر محله واحد هایی با عمربنای بیش از 20 سال هستند. این واحد ها همچنین به لحاظ مساحت کمتر از 50 مترمربع هستند و عمده آن ها فاقد یک یا چند مورد از امکانات واحد های مسکونی فول همچون پارکینگ، انباری و آسانسور هستند.

آنالیز ها نشان می دهد سطح بودجه حداقلی برای خرید مسکن در مناطق جنوبی شهر تهران هم اکنون به حدود 400 تا 500 میلیون تومان رسیده است. این در حالی است که در مناطق متوسط و مصرفی شهر مانند مناطق 4 و 5 بودجه حداقلی برای خرید آپارتمان های کوچک متراژ، قدیمی ساز و فاقد امکانات معمولا حول و حوش 800 تا یک میلیارد تومان است. البته سطح حداقلی 800 میلیون تومانی مربوط به مناطق مصرفی واقع در شرق پایتخت وسطح حداقلی یک میلیاردی مربوط به مناطق مصرفی غرب تهران است.

با این حال، نمونه های نادری از فایل های ارزان تر نیز برای متقاضیانی که سطح بودجه آن ها کمتر است قابل دسترسی است، اما خرید آن ها به متقاضیان چندان توصیه نمی گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 5579

به "قیمت آپارتمان؛ حداقل بودجه خرید مسکن در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت آپارتمان؛ حداقل بودجه خرید مسکن در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید