قرار دریافت صنایع دستی در سراشیبی به سبب کرونا

به گزارش مجله هاستفا، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، قرار دریافت صنایع دستی در سراشیبی به سبب کرونا مشاهده می شود.

قرار دریافت صنایع دستی در سراشیبی به سبب کرونا

کرونا صنایع دستی را در سراشیبی قرار داد

اکبر مردعلی، هنرمند صنایع دستی در حوزه تراش شیشه درباره شرایط هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی در ایام کرونا با بیان اینکه فروش محصولات این حوزه در ماههای اخیر با افت زیادی همراه بوده، اظهار کرد: شرایط صنایع دستی نسبت به سالهای گذشته به ویژه از زمانی که بیماری کووید ـ 19 شدت گرفت، در سراشیبی قرار گرفته است. باید این نکته را در نظر داشت که با توجه به احتمال شیوع بیماری امکان فعالیت در کارگاه های صنایع دستی کمتر شده و تعداد هنرمندان فعال در این رشته نیز کاهش پیدا کرده است. از سوی دیگر با توجه به گرانی مواد اولیه، محصولی که تولید می کنیم نیز به قیمت های فضایی رسیده است.

او با بیان اینکه محصولات صنایع دستی در ایام کرونا با افزایش زیاد قیمت همراه بوده است، گفت: طبیعی است که مردم هم اکنون به فکر معیشت خودشان هستند تا به فکر تهیه لوازم تزیینی امیدواریم که با از بین رفتن ویروس کرونا و برگزاری دوباره مراسم های شادی شرایط فروش صنایع دستی نیز بهتر شود. به نظرم تا زمانی که این بیماری از بین نرود نمی توان برای صنایع دستی کاری کرد.

این فعال حوزه صنایع دستی در پاسخ به این پرسش که معاونت صنایع دستی چه کمکی می تواند به هنرمندان و صنعتگران این رشته کند، اظهار کرد که در چنین شرایطی میزان فروش تولیدکنندگان و درآمدزایی آنها پایین آمده است، دولت می تواند با در نظر دریافت سوبسیدهایی برای کارگاه های فعال حوزه صنایع دستی و همچنین فراهم کردن بسترهایی برای فروش و همچنین جلوگیری از ورود صنایع دستی از کشورهای خارجی به رونق بازار صنایع دستی کشور کمک کمک کند.

منبع: همگردی
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 5937

به "قرار دریافت صنایع دستی در سراشیبی به سبب کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرار دریافت صنایع دستی در سراشیبی به سبب کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید