غلامی زنگ آغاز سال تحصیلی جدید را در همدان به صدا درآورد

به گزارش مجله هاستفا، آیین آغاز سال تحصیلی 99-98 با حضور منصور غلامی، نمایندگان استان همدان در مجلس، استاندار و مسئولان آموزش و پرورش در دبیرستان علی شریعتی همدان برگزار شد.

غلامی زنگ آغاز سال تحصیلی جدید را در همدان به صدا درآورد

به گزارش خبرنگار دانشگاه مجله هاستفا، آیین آغاز سال تحصیلی 99-98 با حضور منصور غلامی، کنندگان استان همدان در مجلس شورای اسلامی، استاندار و مسئولان آموزش و پرورش در دبیرستان دکتر علی شریعتی برگزار شد.

غلامی در این مراسم با اشاره به اینکه تحصیل 14 میلیون و 750 هزار دانش آموز سال تحصیلی جدید را آغاز کرده اند، گفت: همزمان نزدیک به 4 میلیون دانشجو نیزدر دانشگاه ها و مراکز عالی سراسر کشور سال تحصیلی را آغاز کرده اند که این جمعیت بزرگ، آینده کشور را می سازند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه آینده دنیایی مبتنی بر علم و فناوری است، بیان نمود: همه دنیا در 30 سال آینده دچار تحولات عظیمی خواهد شد و دانش آموزان و دانشجویان باید خود را برای آینده ای متفاوت آماده کنند.

وی شرح داد: بخش قابل توجهی از دنیای آینده توسط هوش مصنوعی کنترل و اداره می شود و تسلط نداشتن ما بر علوم جدید باعث می شود از این ظرفیت ها دور بمانیم و نتوانیم همگام با دنیا تحول های جدید را تجربه کنیم.

غلامی با بیان اینکه کشور ما در جایگاه شانزدهم علمی دنیا واقع شده است، تأکید کرد: دانش آموزان و دانشجویان در یک تلاش نفس گیر با کشور های در حال توسعه و کشور های پیشرفته این جایگاه را کسب کرده اند.

وی به موفقیت های جوانان کشور در المپیاد ها و مسابقات بین المللی اشاره کرد و گفت: در 10 سال گذشته، انتقال دانش و فناوری در سطح جامعه به خوبی انجام می شود؛ شرکت های دانش بنیان، شرکت های فناور و مجموعه هایی که براساس اطلاعات و دانش های روز، کار ها را به سمت بهبود و اصلاح می برند، حاصل تلاش مراکز علمی و آموزشی داخل کشور است.

وزیر علوم، گفت: قطعاً در آینده همسان با دنیای متحول پیش خواهیم رفت و نیرو های جوان ما در حوزه آموزش و پرورش به خصوص در دبیرستان ها، ظرفیت های خود را تقویت خواهند کرد تا از این قافله عقب نمانند.

وی در سرانجام گفت: با توجه به دستورات اکید دین مبین اسلام و اعتقادات ملت مسلمان ما اتکا به خدا را فراموش نکنیم؛ در سخت ترین زمان ها خدای متعال است که شما را از هر نگرانی نجات خواهد داد و به هر هدف مقدس و خوبی که در ذهن دارید خواهد رساند. در حوزه تحصیلی نیز در هر رشته ای که هستید ریاضی و ادبیات را خوب بخوانید، چون این دو درس دو کلید برای ورود به علم و فناوری است، کشور ما منبع غنی از تاریخ و فرهنگ و علم است و زبان فارسی کلیدی برای فهم مطالب و آشنایی با فرهنگ غنی کشور است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 آبان 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 371

به "غلامی زنگ آغاز سال تحصیلی جدید را در همدان به صدا درآورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غلامی زنگ آغاز سال تحصیلی جدید را در همدان به صدا درآورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید