عبارت طلای سیاه درباره زباله اشتباه است ، فراوری روزانه 40 هزار تن پسماند ساختمانی در پایتخت

به گزارش مجله هاستفا، معاون برنامه ریزی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: تراز اقتصاد پسماند هیچ جای جهان مثبت نیست و عبارت طلای سیاه درباره آن اشتباه است.

عبارت طلای سیاه درباره زباله اشتباه است ، فراوری روزانه 40 هزار تن پسماند ساختمانی در پایتخت

به گزارش مجله هاستفا به نقل از شهرنوشت، علیرضا شریفی فرد معاون برنامه ریزی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در همایش رویداد کلیماتون، گفت: در حال حاضر در شهر تهران حدود 8 هزار تن پسماند عادی شهری فراوری می گردد که از این میزان، آن بخش که کاملا قابل احصا است زباله هایی است که به آرادکوه می رود که میزان آن 5 هزار و 300 تا 6 هزار تن است. فاصله دو هزار تنی بین آنچه به آرادکوه می رود و فراوری پسماند در تهران، همان پسماندی است که بازیافت می گردد.

وی با بیان اینکه در بحث نظافت شهر، شرایط تهران آبرومند است، ادامه داد: مدیریت جمع آوری زباله و انتقال آن به آرادکوه در شرایط خوبی است هر چند سازمان مدیریت پسماند و شهرداری موظف به نگهداشت شهر هستند و نگهداشت صرف شهر مانع از توجه کافی به موضوع توسعه است و این مشکل در توسعه پسماند ایجاد شده است. یعنی ما نتوانسته ایم در حوزه مدیریت پسماند اقدامات توسعه ای انجام دهیم.

شریفی فرد به موضوع پسماند بیمارستانی اشاره نمود و گفت: آمار پسماندهای بیمارستانی از حدود 60 تن بیشتر است و به 100 می رسد اما بخشی از این زباله ها همراه زباله های عادی دفع می گردد. در زمینه نخاله های ساختمانی به شدت در معرض آسیب هستیم، در تهران روزانه 40 هزار تن پسماند ساختمانی فراوری می گردد که رقم بالایی است.

وی عنوان کرد: ما در مدیریت پسماند با دو چالش روبرو هستیم؛ یکی چالش در مبدأ و یکی در مقصد. در تفکیک زباله از مبدأ با وجود بعضی اقدامات اجرا شده، موفقیت چندانی نداشتیم و بر این اساس به مشارکت مردم احتیاج داریم.

شریفی فرد با رد طلای سیاه بودن زباله، گفت: بر خلاف تصوری که وجود دارد، تراز اقتصاد پسماند هیچ وقت مثبت نمی گردد و این عبارت طلای کثیف اشتباهی است که استفاده می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 960

به "عبارت طلای سیاه درباره زباله اشتباه است ، فراوری روزانه 40 هزار تن پسماند ساختمانی در پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبارت طلای سیاه درباره زباله اشتباه است ، فراوری روزانه 40 هزار تن پسماند ساختمانی در پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید