صدور مجوز واردات 45 هزار تن مرغ

به گزارش مجله هاستفا، کارگروه تنظیم بازار مصوب کرد 70 هزار تن مرغ برای ذخایر راهبردی تا انتها سال تامین گردد، و مابقی از محل واردات تامین گردد.

صدور مجوز واردات 45 هزار تن مرغ

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، کارگروه تنظیم بازار مصوب کرد 45 هزار تن مرغ برای تامین ذخایر راهبردی به کشور وارد شود.

این کارگروه در جلسه اخیر خود مصوب کرده است که 70 هزار تن مرغ برای ذخایر راهبردی تا پایان سال تامین شود، اما با توجه به اینکه حداکثر توان ذخیره سازی مرغ تا پایان سال از محل تولید داخل 25 هزار تن است مقرر شد مابقی از محل واردات تامین شود.

متن مصوبه اخیر کارگروه تنظیم بازار به شرح زیر است:

مقرر گشت شرکت پشتیبانی امور دام با توجه به بند دوم ابلاغیه شماره 64015/ت 56873 هـ - مورخ 98/5/24 در الزام این شرکت به همکاری و هماهنگی در اجرای سیاست ها و مصوبات کارگروه تنظیم بازار اقدامات لازم برای ترمیم ذخایر راهبردی گوشت مرغ تا سقف 70000 تن را انجام و گزارش آن را به صورت ماهیانه به کارگروه ارائه نماید.

تبصره: همچنین با توجه به اعلام وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر حداکثر توان ذخیره سازی مرغ تا پایان سال به میزان 25 هزار تن (شامل موجودی و خرید های دارای قراداد) مقرر گشت اقدامات لازم جهت تامین ذخایر از محل واردات صورت پذیرد.

بر اساس مصوبه کارگروه تنظیم بازار شرکت پشتیبانی امور دام، شرکت بازرگانی دولتی ایران و دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت معدن و تجارت برای ثبت سفارش این محصول اقدام کنند و بانک مرکزی نیز ارز مورد نیاز واردات این محصول را تامین کند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 1604

به "صدور مجوز واردات 45 هزار تن مرغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور مجوز واردات 45 هزار تن مرغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید