شمار مرگ های کرونا در ایتالیا از 5000 مورد گذشت ، امارات همه پروازهایش را لغو کرد

به گزارش مجله هاستفا، وزارت بهداشت ایتالیا یکشنبه شب سوم فروردین بیان کرد تا به حال دست کم 5476 نفر در این کشور به علت بیماری کووید-19، بیماری تنفسی ناشی از ویروس جدید کرونا درگذشته اند.

شمار مرگ های کرونا در ایتالیا از 5000 مورد گذشت ، امارات همه پروازهایش را لغو کرد

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش مجله هاستفا به نقل از سی ان بی سی بر اساس بیانیه وزارت بهداشت ایتالیا شمار موارد کل بیماری کووید-19 در این کشور به 59138 مورد رسیده است که 7024 نفرشان بهبود یافته اند.

دولت ایتالیا برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا مقررات قرنطینه در این کشور را سخت تر نموده است و دستور تعطیلی همه کسب وکارهایی را که ملزومات یا خدمات اساسی را فراهم نمی آورند، را تا 3 آوریل صادر نموده است.

ایتالیا از قبل رفت وآمد عمومی در این کشور را محدود و بسیاری از مراکز محل تجمع را تعطیل نموده بود.

در حالیکه شمار مرگ های نشای از کووید-19 در اسپانیا همچنان در حال افزایش است، پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا روز یکشنبه اظهار داشت میخواهد شرایط اضطراری در این کشور را برای 15 روز دیگر تمدید کند.

او گفت انتظار دارد مجلس کشور تقاضای او را برای تمدید شرایط اضطراری که یک هفته است برقرار شده، تصویب کند.

وزارت بهداشت اسپانیا روز یکشنبه 394 مورد مرگ جدید به علت کووید-19 را در طول 24 ساعت اظهار داشت و به این ترتیب شمار کل تلفات در این کشور به 1720 مورد رسید.

در منطقه خلیج فارس، امارات متحده عربی یکشنبه همه پروازهای مسافری و ترانزیت به مقصد این کشور و از این کشور را معلق کرد. خبرگزاری دولتی امارات اظهار داشت این تصمیم که از 48 ساعت دیگر به اجرا در می آید و برای دو هفته طول خواهد کشید، در صورت لزوم مورد بازبینی و ارزیابی قرار خواهد گرفت.

در آن سوی اقیانوس اطلس، لایحه حمایت مالی بزرگ چند تریلیون دلاری پیشنهادی دولت ترامپ برای جلوگیری از تاثیرات مالی شیوع کرونا نتوانست رای مقدماتی کافی در مجلس سنا را به دست آورد. این بن بست به علت مخالفت اقلیت دموکرات سنا با این لایحه است که به نظر آنان نقدینگی بیش از حدی به شرکت ها می دهد اما به اندازه کافی به کارگران یاری نمی رساند.

شمار موارد کووید-19 در آمریکا اکنون از 33000 مورد گذشته است و 417 نفر به علت این بیماری درگذشته اند. نیویورک اکنون به یک کانون مهم شیوع بیماری بدل شده است و با 15000 مور بیماری 5 درصد از کل موارد بیماری در دنیا را به خود اختصاص می دهد.

نیروهای گارد ملی آمریکا در ایالت های نیویورک، واشنگتن و کالیفرنیا برای یاری به دولت های ایالتی در مهار شیوع کرونا به کار گرفته شده اند.

با اعلام محدودیت های رفت وآمد و تعطیلی عمومی در ایالت ها و شهرهای گوناگون آمریکا، روز یکشنبه از هر سه آمریکایی یک نفر حدود 110 میلیون نفر در شرایط قرنطینه زندگی می نمایند.

کمیسیون ملی بهداشتی چین روز یکشنبه اظهار داشت 39 مورد جدید کووید-19 که همه آنها وارداتی بوده اند و 9 مرگ جدید ناشی از بیماری را گزارش کرد. همه این مرگ ها در ایالت هوبی اتفاق افتاده است که شیوع بیماری از آن آغاز شد. ایالت هوبی اما هیچ مورد جدیدی از عفونت را گزارش ننموده است.

در مجموع، چین تا به حال 81093 مورد کووید-19 گزارش نموده است که 72023 مورد آنها بهبود یافته اند و 3270 آنها درگذشته اند.

نخست وزیر نیوزیلند نیز اظهار داشت تا 48 ساعت دیگر این کشور وارد قرنطینه عمومی- سطح چهار هشدار - می گردد. جسیکا آردرن گفت مدل سازی های پزشکی نشان می دهند بدون انجام این اقدام، ده ها هزار نفر مردم این کشور به علت بیماری کووید-19 خواهند مرد.

همه کسب وکارهای غیر ضروری بسته می شوند، مدارس نیز از فردا تعطیل می شوند و محدودیت رفت وآمد داخلی برقرار می گردد. محدودیت های سطح چهار دست کم برای چهار هفته در نیوزیلند ادامه خواهد داشت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 3291

به "شمار مرگ های کرونا در ایتالیا از 5000 مورد گذشت ، امارات همه پروازهایش را لغو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار مرگ های کرونا در ایتالیا از 5000 مورد گذشت ، امارات همه پروازهایش را لغو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید