سردار رحیمی: عدد 300 تجاوزِ ک. الف را تأیید نمی کنیم

به گزارش مجله هاستفا، روزنامه جام جم گفت وگویی با سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران عظیم انجام داده است که بخش های مهم آن از نظرتان می گذرد.

سردار رحیمی: عدد 300 تجاوزِ ک. الف را تأیید نمی کنیم

گردن کشی اراذل و اوباش را تحمل نمی کنیم

- در شرایط فعلی و افزایش تحرکات اراذل و اوباش، یکی از اولویت های پلیس، مبارزه با آنان است. با کسی که با گردن کشی و گردن کلفتی، به هر شهروندی تعرض می نماید و با حرکات مستانه و رفتار های زشت خود، امنیت منطقه را به هم می زند، نمی توان برخورد معمولی داشت.

- پلیس در کنار دستگاه قضا با اراذل و اوباش قاطعانه برخورد می نماید. گردن کشی این مجرمان را تحمل نمی کنیم و در برابرشان کوتاه نیامده و نمی آییم.

- در این روزهاکه بحث کرونا مطرح است، آمار ها چندان مناسب نیست و این هم ماموریت جدیدی است که به پلیس واگذار شده و بخش هایی مانند پلیس اماکن در حال فعالیت در این بخش است و اصناف نیز کنترل می گردد.

نمره بالای 17 به امنیت می دهم

- امنیت به دو بخش عینی و ذهنی تقسیم می گردد. در امنیت عینی، شرایط خوب است و وقتی به عنوان شهروند در شهر تردد می کنید، شاهد نظم و انضباط هستید.

- امنیت ذهنی، همان احساس امنیت است. حس می کنم در حوزه امنیت عینی، شرایط بسیار ایده آلی داریم، اما احساس امنیت، یک مقدار پایین است و همیشه به دوستان می گوییم که ما هم مانند رسانه ها باید بیشتر روی این مساله کارکنیم.

- فکر می کنم باید نمره بالای 17 به امنیت بدهیم که البته مردم باید این نمره را بدهند.

بسیاری از شب ها برای تامین امنیت مردم، در محل کار می خوابیم

- به تعداد فراوان بازدید سرزده در زمان های مختلف، حتی نیمه شب و دم صبح داشته ایم. از جلسه که برمی گردم، اگر فرصتی باشد، بدون اطلاع به محل خدمت همکاران سرکشی می کنیم.

- بسیاری از شب ها و برای تامین امنیت مردم، در محل کار می خوابیم و استراحت می کنیم.

- نه تنها من، بلکه مدیران دیگر پلیس تهران و فرماندهان دیگر هم بطور مرتب شبانه و غیرمترقبه، سرکشی می نمایند.

عدد 300 تجاوز کیوان. ا را تائید نمی کنم

- وقتی تعداد زیادی از افراد، بحث تجاوز امام وردی را مطرح کردند، کار ما مقداری سخت شد. چون این احتمال را می دادیم او متوجه شده و از کشور فرار می نماید.

- ما سه روز دنبالش بودیم، آن هم در شرایطی که هیچ سرنخی از او نداشتیم، چون جنایتش را در طول 10 سال انجام داده و به تازگی در خصوص آن اطلاع رسانی می شد. تا پاسی از شب وقتی با بچه های پلیس بحث و اقدامات آنان را دنبال می کردیم، نگران این بودیم که نتوانیم متهم را دستگیرکنیم، اما خوشبختانه کار ها نتیجه داد و متهم دستگیر شد.

- این فرد، شخصی شیاد و فاسد است، اما من این عدد را اعلام نکرده و آن را تایید نمی کنم. آمارش را باید دستگاه قضا اعلام کند که در حال رسیدگی به پرونده وی است.

ماجرای دستگیری اعضای باند مخوف

- یک پرونده داشتیم که در آن گروهی بسیار پیچیده مرتکب انواع و اقسام جرم ها مانند قتل شده بودند. به طور مثال می آمدند وسط شهر و در آن واحد، از دو بانک سرقت می کردند. این پرونده را مدتی به رده آگاهی و بعد نیروی انتظامی کرمان دادند و در نهایت، فرمانده وقت من را صدا کرد و در خصوص این پرونده صحبت کردیم. من هم گفتم این پرونده بطور کامل در اختیار من باشد و کسی هم حق دخالت در آن را نداشته باشد.

کار را پیش بردیم و سر 19 روز، ساعت سه بامداد، اولین سرنخ از همسر یکی از مجرمان را که در جایی که کار می کرد، پیدا کردیم تا از این طریق بتوانیم عناصر جرم را پیدا کنیم. آن زمان و در سال 72 این باند را کشف کردیم و در میان آن ها، تک تیرانداز کشور و رالی باز هم در گروه شان بود. با دستگیری این گروه، تعدادی از آنان اعدام شدند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: فرارو
انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 5445

به "سردار رحیمی: عدد 300 تجاوزِ ک. الف را تأیید نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سردار رحیمی: عدد 300 تجاوزِ ک. الف را تأیید نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید