ستاد مرکزی خدمات سفر از مردم و مسئولان خواست پروتکل های سفر ایمن را رعایت نمایند

به گزارش مجله هاستفا، خبرنگاران: ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در آستانه عید سعید فطر در اطلاعیه ای از دستگاه ها و نهادهای خدمت رسان در حوزه سفر و گردشگری و ستادهای اجرایی خدمات سفر استان ها خواست ضمن توجه به ضرورت تکریم مسافران و گردشگران، تمهیدات لازم برای ارائه خدمات ایمن و استاندارد فراهم نمایند.

ستاد مرکزی خدمات سفر از مردم و مسئولان خواست پروتکل های سفر ایمن را رعایت نمایند

به گزارش وزارت میراث فرهنگی، در این اطلاعیه آمده است: در حال حاضر بخش قابل توجهی از سفرهای داخلی مردم با اهداف کاری، زیارتی و تفریحی در حال اجرا است لذا تمامی دستگاه های عضو ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور، آمادگی لازم را برای مدیریت هوشمند این قبیل سفرها داشته باشند.

ستاد مرکزی خدمات سفر همچنین از دستگاه های عضو به ویژه اعضای مرتبط با فعالیت های آگاهی بخشی و فرهنگسازی عمومی در سطح جامعه نظیر صداوسیما خواست تا دستورالعمل های تهیه شده برای سفرهای هوشمند (سفر+سلامت) و آموزش های عمومی سفر در شرایط کرونا را به طرق مقتضی اطلاع رسانی نمایند.

این ستاد همچنین به مردم و مسافران توصیه کرد برای رعایت کامل مقررات و توصیه های بهداشتی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، سفرهای مسئولانه و حرفه ای را در پیش بگیرند و با هدف حمایت از فعالان گردشگری خدمات مورد احتیاج خود را از زنجیره رسمی و مجاز صنعت گردشگری تأمین نمایند.

دستگاه های عضو ستاد مرکزی خدمات سفر همچنین ملزم هستند، نظارت ها و بازرسی های لازم را برای حسن اجرای پروتکل های ابلاغی و اطمینان از آمادگی مراکز خدماتی و گردشگری در دستور کار مستمر خود داشته باشند.

ستاد مرکزی خدمات سفر از استانداران کشور نیز خواسته است به عنوان روسای ستادهای اجرایی خدمات سفر استانی، دستورات لازم را برای سفرهای احتمالی هم وطنان عزیز صادر و از ارائه خدمات ایمن و استاندارد اطمینان حاصل نمایند.

مراکز خدمات گردشگری و تفریحی نیز ملزم هستند با رعایت اصول بهداشتی و ثبت نام در سامانه وزارت بهداشت محدودیتی برای خدمت رسانی به گردشگران و مسافران نداشته باشند.

ادارات کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ها نیز باید اقدامات و هماهنگی های لازم را برای برطرف دغدغه های بهداشتی گردشگران و ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا به عمل آوردند و نظارت مستمر برای خدمات رسانی شایسته به گردشگران و مسافران داشته باشند.

منبع: صدای میراث
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 4068

به "ستاد مرکزی خدمات سفر از مردم و مسئولان خواست پروتکل های سفر ایمن را رعایت نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستاد مرکزی خدمات سفر از مردم و مسئولان خواست پروتکل های سفر ایمن را رعایت نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید