ریاست جمهوری افغانستان: دولت آینده شرایط روند صلح را مشخص خواهد کرد

به گزارش مجله هاستفا، سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان ضمن بی نتیجه خواندن سفرهای خارجی طالبان گفت که دولت آینده این کشور درباره شرایط روند صلح تصمیم خواهد گرفت.

ریاست جمهوری افغانستان: دولت آینده شرایط روند صلح را مشخص خواهد کرد

به گزارش دفتر منطقه ای مجله هاستفا، صدیق صدیقی سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان گفت که تا زمان برگزاری انتخابات در ششم مهر ماه دولت تمام تلاش ها در رابطه با روند صلح را متوقف کرده است.

وی برقراری صلح و مشروعیت آن را وابسته به برگزاری انتخابات دانست و شرح داد که بدون مشروعیت تامین صلح ممکن نیست.

صدیقی اضافه کرد که روند صلح پس از برگزاری انتخابات از سر گرفته خواهد شد و ادامه داد که دولت آینده شرایط روند صلح به رهبری افغان ها را مشخص خواهد کرد.

وی با اشاره به ضرورت گفت وگوی طالبان با دولت افغانستان و با اشاره به سفر هیئت طالبان به مسکو برای دیدار با مقامات روس نیز گفت که این گروه آدرس اصلی صلح را گم کرده و سفرهای خارجی طالبان را نیز بی نتیجه خواند.

سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان درباره دفتر سیاسی طالبان در قطر نیز گفت که دولت آینده باید درباره سرنوشت این دفتر تصمیم بگیرد.

صدیقی در ادامه نیز با پناهگاه امن خواندن پاکستان برای تروریست ها گفت که این کشور در 18 سال گذشته برای امنیت منطقه اقدامی نکرده و خواستار تجدیدنظر روابط جامعه جهانی با پاکستان شد.

وی با اشاره به اظهارات توهین آمیز گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی افغانستان نسبت به نیروهای امنیتی افغان نیز خواستار عذرخواهی وی از این نیروها شد و تاکید کرد که هیچکدام از نامزدان حق ندارند نیروهای امنیتی را دستخوش رقابت های انتخاباتی خود کنند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 288

به "ریاست جمهوری افغانستان: دولت آینده شرایط روند صلح را مشخص خواهد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریاست جمهوری افغانستان: دولت آینده شرایط روند صلح را مشخص خواهد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید