روش آزمون استاندارد برای اندازه گیری فعالیت فوتوکاتالیستی نانوذرات تصویب شد

به گزارش مجله هاستفا، استاندارد فناوری نانو - فعالیت فوتوکاتالیستی نانوذرات برای اکسایش NADH - روش آزمون تصویب شد.

روش آزمون استاندارد برای اندازه گیری فعالیت فوتوکاتالیستی نانوذرات تصویب شد

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، استاندارد فناوری نانو - فعالیت فوتوکاتالیستی نانوذرات برای اکسایش NADH - روش آزمون در نود و سومین اجلاسیه کمیته ملی استاندارد های فناوری نانو دوشنبه 8 دی 1399 تصویب و آماده انتشار شد.

منبع مورد استفاده برای تدوین این استاندارد ملی، استاندارد ISO 20814 است که در سال 2019 توسط سازمان بین المللی استاندارد (ایزو) منتشر شده است. این استاندارد با حمایت گروه استاندارد و ایمنی ستاد توسعه فناوری نانو و با مشارکت متخصصانی از دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور در حوزه های مواد و فیزیک و کارشناسان ستاد توسعه فناوری نانو تدوین شد.

فعالیت های فوتوکاتالیستی مقیاسی از ظرفیت یک ماده برای ایجاد واکنش نورشیمیایی در شرایط تعریف شده است. با گسترش کاربرد نانومواد در صنایع گوناگون، یکی از ملاحظات پیش رو اثرات احتمالی آن ها بر سلامت انسان و محیط زیست به دلیل افزایش واکنش های شیمیایی زیان بخش در حضور نور (طبیعی و یا مصنوعی) است.

این استاندارد، روش اندازه گیری فعالیت فوتوکاتالیستی نانوذرات معلق در محیط آبی در شرایط کار اندام شناختی (فیزیولوژیکی) است و به وسیله اندازه گیری اکسایش القائی فرابنفش نیکوتین آدنین دی نوکلوئتید هیدرات (NADH) انجام می شود. این روش اندازه گیری برای ارزیابی پتانسیل سمیت نوری نانومواد درنظر گرفته می شود و برای انبوهه ها و کلوخه ها نیز کاربرد دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 6390

به "روش آزمون استاندارد برای اندازه گیری فعالیت فوتوکاتالیستی نانوذرات تصویب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش آزمون استاندارد برای اندازه گیری فعالیت فوتوکاتالیستی نانوذرات تصویب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید