روسیه: ادعای دخالت مسکو در انتخابات آمریکا کاملاً بی اساس است

به گزارش مجله هاستفا، سفارت روسیه در واشنگتن در بیانیه ای تأکید کرد، ادعای دست داشتن مسکو در دخالت در فرایند انتخابات آمریکا، بدون ارائه هیچ دلیل و مدرکی مطرح شده و تنها تلاشی دیگر برای حمایت از جو منفی پیرامون روسیه است.

روسیه: ادعای دخالت مسکو در انتخابات آمریکا کاملاً بی اساس است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، سفارت فدراسیون روسیه در واشنگتن صبح امروز در بیانیه ای که در صفحه فیس بوک این نمایندگی منتشر شد، تأکید کرد که ادعای سازمان اطلاعاتی آمریکا در مورد دست داشتن مسکو در دخالت در فرایند انتخابات در این کشور، بر اساس هیچ سند و واقعیتی تأیید نشده و واشنگتن با طرح این ادعا صرفاً کوشش می نماید تا از جو منفی پیرامون روسیه حمایت کند.

در بیانیه سفارت روسیه آمده است: سندی که از سوی جامعه اطلاعاتی ایالات متحده تهیه شده، مجموعه دیگری از اتهامات بی پایه و اساس علیه کشور ما در مورد دخالت در فرایند انتخابات داخلی آمریکا است. نتیجه گیری این گزارش درباره اینکه روسیه عملیات نفوذ در آمریکا را انجام داده، منحصراً با اطمینان سرویس های اطلاعاتی این کشور اجرا شده و هیچ مدارک و اسناد مشخصی برای تأیید این ادعا ارائه نشده است.

سفارت روسیه همچنین تأکید نموده است: به عقیده ما مقامات واشنگتن عملاً به دیپلماسی بلندگویی علیه مسکو ادامه می دهد که هدف اصلی آن، حمایت از جو منفی ایجاد شده از سوی نقش آفرینان خارجی به منطور بی ثبات کردن اوضاع داخلی در روسیه است. در حالیکه که چنین تمایلی از سوی دولت آمریکا بعید است به عادی سازی روابط دو کشور و از سر گیری گفتگوهای کارشناسانه برابر و همراه با احترام متقابل برای یافتن راه حلهای مناسب برای حل و فصل مسائل یاری کند.

شب گذشته دفتر مدیر سازمان اطلاعات ملی آمریکا گزارشی را درباره کوشش برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته (2020) در ایالات متحده منتشر کرد. در این گزارش ادعا شده که دولت روسیه گویا کوشش نموده تا مانع از پیروزی جو بایدن در انتخابات گردد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای گردشگری و تجاری و آموزشی | مجری مستقیم و کارگزار سفرهای بین المللی خارجی

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 7116

به "روسیه: ادعای دخالت مسکو در انتخابات آمریکا کاملاً بی اساس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: ادعای دخالت مسکو در انتخابات آمریکا کاملاً بی اساس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید