رتبه نخست ایران در منطقه در فراوری علم سلول های بنیادی

به گزارش مجله هاستفا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر اﻣﻴﺮ علی ﺣﻤﻴﺪﻳﻪ با تاکید بر ضرورت توسعه پژوهش های کاربردی و محصول محور حوزه تحقیقات سلول های بنیادی گفت: ﻧﻴﺎﺯ ﭘﻴﺶ ﺭﻭی صنعت ﭘﺰشکی ﺑﺎﺯﺳﺎختی و ﻣﻘﺎﻳﺴﻪ ﺁﻥ ﺑﺎ ﻭﺿﻌﻴﺖ ﻛﺸﻮﺭﻫﺎی ﭘﻴﺶﺭﻭ ﺩﺭ اﻳﻦ ﺣﻮﺯﻩ ﺿﺮﻭﺭﺕ ﺗﻮﺟﻪ محققان به ﺗﻮﻟﻴﺪ ﻣﺤﺼﻮﻝ برای ﺭﻓﻊ ﻧﻴﺎﺯﻫﺎی ﺣﻮﺯﻩ ﺳﻼﻣﺖ را معین می نماید.

رتبه نخست ایران در منطقه در فراوری علم سلول های بنیادی

وی اضافه نمود: ﺩﺭک ﻋﻤﻮمی ﻧﺘﺎﻳﺞ اﻳﻦ ﭘﮋﻭهش ها ﺗﻮﺳﻄ ﻋﻤﻮﻡ ﻣﺮﺩﻡ ﻓﺮاﺗﺮ اﺯ ﻣﺴﺎﻟﻪ ﺗﻮﻟﻴﺪ ﻋﻠﻢ و ﻣﻘﺎﻻﺕ ﭘﮋﻭهشی است.

دبیر ﺳﺘﺎﺩ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻋﻠﻮﻡ و ﻓﻨﺎﻭﺭی هایﺳﻠﻮل های ﺑﻨﻴﺎﺩی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه در سیستم آموزش دانشگاهی کشورهای پیشرفته دنیا توجه به فراوری علم، فناوری و توسعه ارتباط با دیگر صنایع به شکل جدی دنبال می گردد گفت: درحال حاضر بیشتر دانشگاه های کشور اهداف نسل های اول و دوم را دنبال می نمایند.

وی اضافه نمود: برای رشد و شکوفایی کشور باید به موضوع فراوری علم فناورانه، خلق ثروت و کارآفرینی در دانشگاه ها توجه گردد. برای رشد و توسعه کشور و تحول باید این موضوع در دانشگاه های کشور نیز اجرایی گردد.

حمیدیه به اهمیت تربیت نیروی متخصص در این حوزه اشاره نمود و گفت: برگزاری المپیاد دانش آموزی و دانشجویی و نیز احداث پژوهش سراهای دانش آموزی باعث شده است تا سیل عظیمی دانش آموز و دانشجو به این حوزه ورود داشته باشند و انگیزه، کوشش و نوآوری در سنین پایین نیز فرهنگ سازی گردد.

وی یادآور شد: در چند سال آینده موج عظیمی از محققان جوان 25 تا 30 ساله در حوزه سلول های بنیادی حرف های زیادی برای گفتن خواهند داشت و نه تنها علم را جلو می برند، بلکه ایجاد شغل و بعد درآمد برای کشور خواهند کرد. زیرا سلول های بنیادی، علمی است که از ابتدا تا انتهای آن در داخل کشور در اختیار است و وابسته به کشورهای دیگر نخواهیم بود.

دبیر ﺳﺘﺎﺩ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻋﻠﻮﻡ و ﻓﻨﺎﻭﺭی هایﺳﻠﻮل های ﺑﻨﻴﺎﺩی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید نمود: محققان ایرانی با پیشی دریافت از رقبای منطقه ای از جمله ترکیه و رژیم اشغالگر قدس در رتبه نخست فراوری علم سلول های بنیادی در منطقه قرار دارند. همچنین صندلی ایران در فراوری علم سلول های بنیادی از رتبه 31 در چهار سال پیش به رتبه 14 ارتقاء یافته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 303

به "رتبه نخست ایران در منطقه در فراوری علم سلول های بنیادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رتبه نخست ایران در منطقه در فراوری علم سلول های بنیادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید