دیدار نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه با ظریف

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه روز سه شنبه در تهران با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و مصاحبه کرد.

دیدار نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه با ظریف

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، گیر او پدرسون نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد در امور سوریه امروز سه شنبه با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در تهران دیدار و در خصوص آخرین تحولات سوریه و زمینه های همکاری در این زمینه مصاحبه کرد.

در این دیدار دو طرف با مرور بر تحولات سیاسی سوریه و تلاش های سازمان ملل و کشورهای ضامن روند آستانه، در خصوص تشکیل و شروع به کار کمیته قانون اساسی سوریه بحث و تبادل نظر کردند.

ظریف در این دیدار با اشاره به تلاش های کشورمان در مبارزه با تروریسم و افراط گرائی و همچنین در چارچوب روند سیاسی از جمله تشکیل کمیته قانون اساسی در همکاری با ضامنان روند آستانه و نمایندگان دبیرکل، فشارهای دولت آمریکا که مانع تشکیل و شروع به کار کمیته قانون اساسی شده بود را یادآوری کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تاکید بر عزم جمهوری اسلامی ایران برای حل و فصل بحران سوریه از طریق سیاسی، از هرگونه تعامل مثبت دمشق و سازمان ملل حمایت کرده و گفت تهران همواره مشوق تماس های طرفین بوده است.

نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد در امور سوریه نیز در این دیدار آخرین تلاشهای بعمل آمده از سوی وی در مشورت های صورت گرفته با برخی کشورها را تشریح کرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 25 مهر 1398 شناسه مطلب: 242

به "دیدار نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه با ظریف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه با ظریف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید