دو موضع متفاوت آمریکا در خصوص تحولات سیاسی ترکیه

به گزارش مجله هاستفا، آمریکا در خصوص برکناری 3 شهردار کُرد و همچنین درگیری های روی داده بین شاخه نظامی پ.ک.ک و ترکیه دو موضع متفاوت اتخاذ کرد.

دو موضع متفاوت آمریکا در خصوص تحولات سیاسی ترکیه

به گزارش گروه بین الملل مجله هاستفا به نقل از روزنامه تقویم، مورگان اورتاگوس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در خصوص برکنار شدن 3 شهرداری کُرد در ترکیه به اتهام همدستی با پ.ک.ک، موضع گیری کرد.

اورتاگوس در این مورد گفت: برکناری افرادی که با رای مردم بر سر کار آمده اند و معرفی افرادی که دولت، آنها را به عنوان شهردار معین نموده، یک اقدام نگران کننده است.

وی در ادامه اضافه کرد: امیدواریم ترکیه در چارچوب قوانین دموکراتیک این مشکل را حل نماید و رابطه دولت با نمودها، رابطه ای خوب باشد.

بسیاری از روزنامه های ترکیه، این اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا را به عنوان مداخله و توضیحات گستاخانه تلقی نموده و به آن اعتراض کردند.

اما دیروز و پس از بروز درگیری میان شاخه نظامی پ.ک.ک و نظامیان ترکیه در استان کردنشین شرناخ، آمریکا موضوع دیگری اتخاذ کرد.

در جریان درگیری هایی که پیرامون یک شرکت حفاری نفتی روی داد، سه تن از نظامیانی که مسئول تامین امنیت این شرکت را بر عهده داشتند، به دست اعضای پ.ک.ک کشته شدند. سفارت آمریکا در آنکارا با انتشار بیانیه ای، این اقدام را محکوم نموده و آن را مصداق حملات تروریستی دانست.

در بیانیه سفارت آمریکا در آنکارا آمده است: در موضوع مبارزه با ترور، آمریکا در کنار ترکیه قرار گرفته و از این کشور حمایت می نماید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 227

به "دو موضع متفاوت آمریکا در خصوص تحولات سیاسی ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو موضع متفاوت آمریکا در خصوص تحولات سیاسی ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید