خودروهای دارای پلاک غیربومی در سطح شهر تردد نکنند

به گزارش مجله هاستفا، خبرنگاران/لرستان استاندار لرستان گفت: خودروهای دارای پلاک غیربومی در سطح شهر تردد نکنند.

خودروهای دارای پلاک غیربومی در سطح شهر تردد نکنند

سید موسی خادمی با اشاره به اینکه تصمیمات خوبی در این جلسه گرفته شد، توضیح داد: تعطیلی مراکز خرید و فروشگاه های عظیم غیر ضرور تا پانزدهم فروردین از جمله تصمیماتی بود که در جلسه امروز اتخاذ شد و کوشش بر فعال کردن فروشگاه های اینترنتی و تغییر نحوه تهیه مایحتاج مردم به روش اینترنتی مطرح شد.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت در این جلسه طرحی را مبنی بر دسته بندی شهرها به آلوده و کمتر آلوده در کنار کنترل ورودی و خروجی این شهرها بیان کرد که قرار بر آنالیز بیشتر برای اعلام تصمیمات بعدی شد.

خادمی اضافه کرد: ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در آخرین تصمیم خود با حضور 30 درصد یا یک سوم از ظرفیت کارکنان در محل کار تا 15 فروردین موافقت کرد.

استاندار اعلام نمود: در لرستان با توجه به شرایط کنونی، ادارات می توانند تا سقف 75 درصد نیروها را بر اساس دستورالعمل ها به صورت دورکاری یا شیفتی به کار گیرند و تنها 25 درصد نیروها در ادارات حضور یابند.

وی ضمن تأکید بر حضور دائمی مدیران و معاونین ادارات در این ایام، توضیح داد: این تصمیم شامل دستگاه های خدمات رسان استان در حوزه آب، برق، گاز و مشاغل حساس نمی گردد زیرا در موقع لزوم حضور آنها برای برطرف مسائل مردم لازم است.

خادمی یادآور شد: از مجموع 2 میلیون و 450 هزار کارمند دولت در کشور حدود یک میلیون و 200 هزار نفر در حوزه های آموزشی و دانشگاهی فعالیت می نمایند که در این ایام تعطیل هستند و 500 هزار نیروی دیگر نیز در بخش بهداشت و درمان کشور بوده که در شرایط کنونی با ظرفیت 100 درصدی در حال کار هستند و موضوع دورکاری و کار شیفتی تنها شامل مابقی نیروهای دولت می گردد.

استاندار لرستان در خاتمه گفت: شب گذشته مصوبه استانی مبنی بر کنترل تردد خودروهای دارای پلاک غیر بومی نیز اعلام شد که با توجه به آن تمهیداتی اندیشیده شد تا این خودروها در سطح شهرهای استان تردد نداشته باشند و ضمن ماندن در خانه از حضور در اماکن عمومی پرهیز نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 3344

به "خودروهای دارای پلاک غیربومی در سطح شهر تردد نکنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودروهای دارای پلاک غیربومی در سطح شهر تردد نکنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید