خبر مهم بورل از مذاکرات وین: به انتهای یک فرآیند طولانی می رسیم

به گزارش مجله هاستفا، ایسنا نوشت: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از احتمال حصول توافق با ایران در وین اطلاع داد.

خبر مهم بورل از مذاکرات وین: به انتهای یک فرآیند طولانی می رسیم

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز آدینه در کنفرانسی خبری پس از نشست غیررسمی شورای روابط خارجه در فرانسه گفت که احتمال حصول توافق بر سر برنامه جامع اقدام مشترک با ایران وجود دارد.

وی ادامه داد: به نظرم ما داریم به انتها فرایند بسیار طولانی می رسیم که من و همکارانم را مشغول نموده بود.

بورل اضافه نمود: اما جو حال حاضر از زمان پیش از کریسمس بهتر است. قبل از کریسمس من بدبین بودم اما امروز به نظرم حصول توافق امکان پذیر است. ما باید به کارمان سرعت ببخشیم چراکه اگر ایران قدرت هسته ای گردد چیزی برای مذاکره باقی نمی ماند چراکه توافق می خواهد جلوی همین کار را بگیرد.

بورل توضیح داد: توافق تا زمانی که رئیس جمهور ترامپ تصمیم به خروج از آن گرفت خوب کار می کرد. پس از آمریکا می خواهیم که به توافق بازگردد و ایران آن را اجرا کند.

بر اساس تفاهم صورت گرفته میان روسای هیأت ها، مذاکره کنندگان ارشد جمهوری اسلامی ایران و سه کشور اروپایی عصر امروز برای انجام امور مربوط به سمت های سیاسی خود و بعضی مشورت ها، موقتا به مدت دو روز به مرکز ها بازخواهند گشت.

با این وجود، مذاکرات کارشناسی همچنان بدون وقفه ادامه خواهد یافت و بازگشت مذاکره کنندگان ارشد به معنی توقف دور هشتم مذاکرات نیست.

جلسه روسای هیأت های مذاکره کننده ایران و سه کشور اروپایی امروز (آدینه) با حضور انریکه مورا هماهنگ کننده گفت گوها در وین برگزار گردید .

پیش از این ملاقات نیز جلسه دوجانبه علی باقری، مذاکره کننده ارشد کشورمان و انریکه مورا هماهنگ کننده گفت وگوها در وین برگزار گردید.

روز پنج شنبه نیز مذاکرات وین در دو سطح روسای هیأت ها و کارشناسان ادامه پیدا کرد. در همین چارچوب، علی باقری مذاکره کننده ارشد کشورمان در دو ملاقات دوجانبه با انریکه مورا هماهنگ کننده گفت وگوها و میخائیل اولیانوف رئیس هیأت مذاکره کننده روسیه بحث و رایزنی کرد.

بعلاوه ملاقاتی میان باقری و مذاکره کنندگان ارشد سه کشور اروپایی برگزار گردید.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 اسفند 1400 بروزرسانی: 1 اسفند 1400 گردآورنده: host-fa.ir شناسه مطلب: 9548

به "خبر مهم بورل از مذاکرات وین: به انتهای یک فرآیند طولانی می رسیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر مهم بورل از مذاکرات وین: به انتهای یک فرآیند طولانی می رسیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید